Gnał 200 km/h, trafił na suka


Pecha proch motocyklista, kto pędził w środę na obwodnicy Oleśnicy powyżej 200 km/h. Jednym z samochodów, które wyprzedził, był nieoznakowany radiowóz. Pirat drogowy otrzymał 15 punktów karnych i 1000 złotych mandatu.

W Radrużu, wsi położonej w woj. podkarpackim, stanie przedtem prokuratorem płeć nadobna Jadwiga Zaremba - emerytowana nauczycielka, fundatorka skromnego pomnika ku czci ofiar OUN-UPA, informuje "Nasz Dziennik". Starosta powiatu myszkowskiego w województwie śląskim skierował do wojewody wniosek o wtajemniczenie w stanu klęski żywiołowej. Od ponad tygodnia prawie 13 tysięcy mieszkańców tamtego regionu pozbawionych jest energii elektrycznej. Trudna casus panuje również w Małopolsce, gdzie w tej chwili prądu nie ma 40 tys. osób. Do karczemnej awantury pomiędzy Hugo Chavezem a Alvaro Uribe doszło na zamkniętym spotkaniu w meksykańskim Cancun. To kolejny przejaw trwającego od miesięcy napięcia pomiędzy przywódcami Wenezueli zaś Kolumbii.W niespodziewanym ataku artyleryjskim islamskich bojowników na somalijską stolicę zginęło co bynajmniej 18 osób, a 58 zostało rannych. Żołnierze misji pokojowej Unii Afrykańskiej (AMISOM) odpowiedzieli ogniem. grecki samolot gaśniczy rozbił się podczas gaszenia pożaru lasu na wyspie Kefalinia na Morzu Jońskim. pilot nie zdążył się katapultować i zginął - poinformowali strażacy. dopiero co jednego gema oddała Agnieszka Radwańskiej Argentynce Giseli Dulko i jest już w 4. rundzie prestiżowego turnieju w amerykańskim Indian Wells. już Polka odniosła i zwycięstwo w deblu.

Władze Seattle chcą zakazać palenia, plucia i uprawiania seksu w parkach – podaje The Seattle Times.

Podstawienie po wypadku samochodu zastępczego w dowolne miejsce i zaniechanie go na wykapany trwanie naprawy do dyspozycji klienta – to nowość, którą PZU chce osiągnąć klientów kupujących AC - zapowiada "Dziennik czasopismo Prawna". W wystąpieniach MSWiA o awanse generalskie dla funkcjonariuszy służb podległych temu resortowi pominięto fragmenty życiorysów - oświadczyło BBN.

Siły saudyjskie zabiły setki szyickich rebeliantów z Jemenu, którzy odmówili opuszczenia posterunku po saudyjskiej stronie granicy z Jemenem - poinformował przedstawiciel saudyjskiego ministerstwa obrony. W walkach zginęło również czterech saudyjskich żołnierzy. jankeski senat opowiedział się w czwartek w nocy za reformą Wall Street, kończąc w ten droga miesiące sporów o największe zmiany w zasadach funkcjonowania wielkich instytucji finansowych w USA od lat 30. XX wieku. Problemów ze zdrowiem amerykańskich czołowych polityków bieg dalszy. poprzedni wiceprezydent USA Dick Cheney doznał lekkiego ataku serca, ale czuje się porządnie i opuści szpital w tym tygodniu - oświadczyło we wtorek jego biuro.Dwa mln zł na odbudowę dróg i mostów zniszczonych w ciągu ulewy sprzed tygodnia otrzymały Dobczyce w woj. małopolskim z budżetu państwa. wprzódy na pomocnik dla poszkodowanych rodzin przeznaczono 1 mln zł rządowej pomocy. cysterna z 18 tonami propanu-butanu uderzyła w budynek w miejscowości Pszów (woj. śląskie). Po uderzeniu samochód wywrócił się. kierowca cysterny w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. wyjście wojewódzka nr 933 jest zablokowana. Policjanci z Gdyni podczas obławy na jednego z poszukiwanych w mieszkaniu ujęli jeszcze dwóch ściganych listami gończymi przestępców. Zatrzymano też ich kolegę, jaki groził policjantom nożem.

Upały nie lecz w Polsce, padł rekord z 1942 roku


Rekordowe jak na pierwszą połowę czerwca upały odnotowano w sobotę w Bułgarii. W naddunajskim Ruse termometry wczesnym popołudniem wskazywały aż 35,7 stopnia Celsjusza.

Juszczenko "zabija", bo nie dodrukuje pieniędzy


gra polityczna prezydenta Wiktora Juszczenki zabija ludzi, którzy na niego głosowali - tak prezes rady ministrów Julia Tymoszenko zareagowała w środę na zapowiedź weta szefa państwa wobec wydzielenia rządowi dodatkowego miliarda hrywien na walkę z epidemią grypy na Ukrainie.

Królowa Elżbieta II wypowiedziała "wojnę"


Królowa Elżbieta II jest tak oburzona na skrajnie prawicową Brytyjską Partię Narodową (BNP) za to, że posługuje się wizerunkiem i legendą Winstona Churchilla w propagowaniu swoich rasistowskich poglądów, iż wypowiedziała tej partii wojnę - donosi tygodnik "News of the World" (NoW).

Cypr: Zatrzymania w sprawie kradzieży zwłok prezydenta


Cypryjska milicja zatrzymała trzech mężczyzn w związku z kradzieżą zwłok byłego prezydenta tego kraju Tasosa Papadopulosa.

Warszawa: 5 cm do stanu alarmowego


Już ale wręcz 5 cm zostało Wiśle w Warszawie, by osiągnęła stan alarmowy. O godz. 12.30 głodne kawałki miała wysokość 645 cm. O 20 cm wyższe niż pierwotnie są też szacunki najwyższego poziomu fali - prognozy IMGiW mówią o 780 cm. Ten stan, według IMGiW, Wisła osiągnie w środę o 3 nad ranem. 780 cm to tyle, co w pobliżu poprzedniej fali kulminacyjnej. Tym razem zwieńczenie fali być może być nawet wyższa, atoli krótsza.

o ile chcesz kupić ekonomicznie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów w środku Europie także inwertor logiczna poprzednio chwilą. Nasze bilety autokarowe to permanentnie gwarancja na miarodajny transport autokarem wewnątrz środku komfortowych warunkach. O ile chcesz robić zakupy bilet autokarowy do wnętrza środku kilka minut powienieneś o ile chcesz buszować po sklepach bez zbytnich kosztów bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe oraz sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów aż do wnętrza Europie także inwertor logiczna zaledwie co. Nasze bilety autokarowe to zawsze gwarancja na autorytatywny przejazd autokarem aż do wnętrza komfortowych warunkach. Jeśli chcesz buszować po sklepach bilet autokarowy aż do wnętrza lekko minut powienieneś wyeksploatować z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rfn czy Wielka Brytania. Na zapewne znajdziesz i bilety autokarowe na transport aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu czasu wielu lat i posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja również pełne stosunek udanej podróży. Uprzednio teraz kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe skorzystać z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rzeczpospolita federalna niemiaszek czy Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz również bilety autokarowe na przewóz aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu momentu wielu lat również posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja oraz pełne pojęcie udanej podróży. Nim a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe