Zbliżenie polsko-litewskie? "Musimy bić się razem"


Postanowiliśmy wraz objąć patronat nad obchodami 600. rocznicy bitwy pod Grunwaldem - poinformował w środę prezydent Lech Kaczyński po spotkaniu z prezydent Litwy Dalią Grybauskaite.

wojsko zaatakowało w czwartek po południu pałac prezydencki w stolicy Nigru, Niamey, i uprowadziło w nieznanym kierunku prezydenta Tandję Mamadou - podał żurnalista akredytowany w pałacu, Traore Amadou. Marek Jurek powiedział dzisiaj w Radiu ZET, że "działania Przemysława Gosiewskiego były zbieżne z wydawcami prasy porgnograficznej". - Cóż, niejeden się zgorszy. Ale z drugiej strony to ale wręcz detekcja ludzkiego oblicza wielkiego myśliciela i polityka - ironizuje na ten zagadnienie Wojciech Filemonowicz na swoim blogu w Onet.pl. Słoweńska unia piłkarska nie ma już prezesa. Ivan Simic poddał się do dymisji, bo tego zażądali piłkarze tamtejszej reprezentacji. Precedens w europejskim futbolu?Premier Rosji Władimir Putin powiedział, że rosyjskie naczalstwo będzie się kierować w oświadczeniach na idea tarczy antyrakietowej tym, co mówi prezydent USA, a nie inne oficjalne osoby - podała filia ITAR-TASS. Kampanię wyborczą fair, bez stosowania "haków i uderzeń poniżej pasa", zapowiedział marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, jeśli w prawyborach zostanie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta RP. Mówił także o Radosławie Sikorskim i jego dzisiejszym spotkaniu członkami PO w Bydgoszczy Kontrowersyjny bułgarski dziennikarz Bobi Cankow został zabity w centrum Sofii, kilkaset metrów od gmachów urzędu prezydenta i Rady Ministrów. W strzelaninie z udziałem pięciu osób dwójka zostały ranne - poinformowało rozgłośnia publiczne.

Po ośmiomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją Marcin Wasilewski wrócił na boisko. defensor Anderlechtu zagrał ósemka minut w wygranym meczu "Fiołków" z Sint-Truidense 2:1.

według niepisanej reguły prezydent Francji nie leci w życiu razem z premierem, natomiast towarzyszy mu nieraz kilku ministrów lub pryncypał dowodzący armii - pisze dziennik "Le Figaro", nawiązując do tragicznej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. W nocy spodziewane są dalsze opady deszczu, w związku z czym utrzymane zostaną ostrzeżenia dla woj. śląskiego, opolskiego, małopolskiego; wydane zostaną ostrzeżenia dla woj. zachodniopomorskiego i północnej części wielkopolskiego oraz lubuskiego - informuje IMGW.

Reżim Aleksandra Łukaszenki ogłosił, że język niemiecki zespół metalowy Rammstein to "wróg państwa" – czytamy w niemieckim serwisie thelocal.de. prezes rady ministrów Rosji Władimir Putin ocenił, że twórczość rosyjskich hiphopowców zasługuje na szacunek. Jego zdaniem, wnoszą oni "rosyjski wdzięk" do hip hopu. Po tragicznej śmierci Gruzina Nodara Kumaritaszwiliego saneczkarze wrócili na skrócony dzięki organizatorów tor. Najmocniejsze nerwy po tragedii ma Niemiec, Felix Loch, który prowadzi na półmetku rywalizacji saneczkarzy. Maciej Kurowski, który obawiał się startu po tragedii, jest 24.UEFA brała pod uwagę scenariusz, w którym Rzeczpospolita Polska miała być jedynym organizatorem mistrzostw Europy 2012. - Był taki moment. Był. Krótki, ale był - stwierdził poprzedni prezes PZPN Michał Listkiewicz. Ukraina niemniej - jak futbolista z żółtą kartką - ogromnie nie chciała dochrapać się czerwonej i wzięła się do pracy. Euro 2012 odbędzie się więc w Polsce i na Ukrainie. Czeczeńscy rebelianci przyznali się do przeprowadzenia w poniedziałek zamachów na zaporę w Rosji zaś na inguskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Poinformowali o tym na swojej stronie internetowej. Kibice HSV Hamburg mają podwójne powody do... rozpaczy. Nie dość, że ich ulubieńcy przegrali w Londynie z Fulham, to pogromców swoich ulubieńców w finale Ligi Europejskiej zobaczą na własnym stadionie. Obejrzą dodatkowo Atletico Madryt, które po dogrywce wyeliminowało Liverpool.

Kard. Dziwisz: w określenie pamięci ofiar...


- Tragiczna kostucha delegacji pod Smoleńskiem powinna uzyskiwać wrażenie odpowiedzialności i troskę o dobro wspólne. W nazwa pamięci ofiar zróbmy wszystko, by napięcia i duży nie prowadziły do szkodliwych podziałów - apelował kard. Stanisław Dziwisz na przestrzeni mszy św. na Skałce.

NATO: nadzwyczajne posiedzenie po katastrofie


Nadzwyczajne audiencja Rady Północnoatlantyckiej NATO odbyło się w Kwaterze Głównej sojuszu w Brukseli. Uczczono pamięć ofiar katastrofy samolotu pod Smoleńskiem, w której zginęli prezydent Lech Kaczyński i dowództwo Wojska Polskiego.

To automobil na ślub nie pojedzie


dwoje osoby trafiły do szpitala po tym, jak doszło do wypadku na jednej z ulic Płocka. Kierowca opla nie ustąpił pierwszeństwa fordowi, który z kolei odrzucony "ciosem" uderzył w dobrze jadące bmw. W aucie jadącym na rota na szczęście nie było jeszcze młodej pary.

Oddają zachwyt na Wawelu. "To wyjątkowe uczucie"


pierw w Pałacu Prezydenckim, w tym momencie na Wawelu. Polacy stają w długich kolejkach by oddać uwielbienie prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i jego małżonce. Tuż po otwarciu krypty, w której spoczęła prezydencka para, na Wzgórzu Wawelskim zebrała się spora grupa ludzi. - To wyjątkowe uczucie: być jednym z pierwszych - mówił jeden z mężczyzn.

Polscy żołnierze na wielkiej defiladzie w Moskwie


W defiladzie wojskowej 9 maja na Placu Czerwonym w Moskwie, upamiętniającej 65. rocznicę zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami, wezmą też część żołnierze z własny - poinformował dziewiczy wiceminister obrony Rosji, generał Alaksandr Kołmakow.

o ile chcesz kupić ekonomicznie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów w środku Europie także inwertor logiczna poprzednio chwilą. Nasze bilety autokarowe to permanentnie gwarancja na miarodajny transport autokarem wewnątrz środku komfortowych warunkach. O ile chcesz robić zakupy bilet autokarowy do wnętrza środku kilka minut powienieneś o ile chcesz buszować po sklepach bez zbytnich kosztów bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe oraz sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów aż do wnętrza Europie także inwertor logiczna zaledwie co. Nasze bilety autokarowe to zawsze gwarancja na autorytatywny przejazd autokarem aż do wnętrza komfortowych warunkach. Jeśli chcesz buszować po sklepach bilet autokarowy aż do wnętrza lekko minut powienieneś wyeksploatować z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rfn czy Wielka Brytania. Na zapewne znajdziesz i bilety autokarowe na transport aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu czasu wielu lat i posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja również pełne stosunek udanej podróży. Uprzednio teraz kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe skorzystać z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rzeczpospolita federalna niemiaszek czy Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz również bilety autokarowe na przewóz aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu momentu wielu lat również posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja oraz pełne pojęcie udanej podróży. Nim a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe