Wejście Macedonii do UE wstrzymywane za pomocą Bułgarię?


Prezydent Bułgarii Georgi Pyrwanow zagroził, że Sofia może wycofać swoje poparcie dla członkostwa Macedonii w Unii Europejskiej. - Bułgarskie protegowanie nie jest bezwarunkowe. W znacznym stopniu zależy ono od zachowania się naszych sąsiadów - powiedział Pyrwanow, cytowany dzięki piątkowe massmedia bułgarskie.

Co łączy dwa narody, Polaków i Rosjan, które w niezwykłym poczuciu wspólnoty opłakują w tych dniach ofiary sobotniej katastrofy lotniczej? - zastanawia się literat artykułu wstępnego we wtorkowym wydaniu dziennika "Die Welt", pisząc o "nowym współczuciu". Dwaj Francuzi - personel pozarządowej organizacji pomocowej, których porwano w listopadzie ubiegłego roku w Republice Środkowoafrykańskiej, zostali uwolnieni w regionie Darfuru w Sudanie - poinformował w niedzielę czerwień Krzyż i władze francuskie. Hiszpan Dani Sordo (Citroen C4 WRC) był najszybszy na trasie odcinka testowego nim rozpoczynającym się w piątek Rajdem Australii, dziesiątą eliminacją mistrzostw świata w sezonie 2009.Wisła gród podwawelski w ostatnich sekundach derbowego pojedynku z Cracovią straciła gola, jaki przypuszczalnie okazać się nader kosztowny. Pechową interwencją popisał się Mariusz Jop. defensor Wisły skierował piłkę do własnej bramki i rozgrywka zakończył się remisem 1-1. Ośmiu włoskich turystów, w tym jedną osobę nieletnią, aresztowano w porcie Patras nad Morzem Jońskim za dystrybucja fałszywych banknotów euro - poinformowała grecka policja. wzmianka Izby tłum nie będą mogli zżynać sobie rozmiary kredytu hipotecznego od wydatków, ani przyjmować do pracy żon i innych członków rodzin w charakterze sekretarek - przewidują propozycje przewodniczącego parlamentarnej komisji ds. standardów w życiu publicznym sir Christophera Kelly'ego.

Frachtowiec z rosyjską załogą, kto zaginął poprzednio kilkunastoma dniami na Atlantyku, mógł zostać porwany - uważa makler operatora statku.

Wielu Polaków obawia się, że "rozejm z minionych dni, wiązany z nadzieją na nawrócenie i umiar w walce politycznej, może na chybcika się skończyć" - pisze w pierwszy dzień tygodnia język niemiecki memoriał "Die Welt". Jedna z największych firm produkujących wózki dziecięce w USA wycofuje ze sprzedaży część swoich produktów. Spacerówki, zarówno pojedyncze jak i podwójne, są niebezpieczne dla dzieci. W kilkunastu przypadkach doprowadziły do utraty palców.

przedstawicielstwo nasz spadła z 57. na 59. pozycja w rankingu Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA). W czołówce listy bez zmian - prowadzi Hiszpania nim Brazylią i Holandią. Czołową dziesiątkę zamyka Grecja. Ulewne deszcze spowodowały śmierć co bynajmniej trzech osób w mieście Agadez w środkowym Nigrze; 3500 domów zostało zniszczonych - poinformowały lokalne władze. W rozegranym w środę w tureckiej Antalyi meczu sparingowym Jagiellonia Białystok przegrała z trzecim zespołem czeskiej ekstraklasy Banikiem Ostrawa 1:2 (0:1). Bramkę dla białostoczan zdobył w 64 min. Kamil Grosicki.W szkole w miejscowości Borlaenge, w środkowej Szwecji, nauczyciele mają zakaz witania się z uczniami uściskiem dłoni. zarządzenie ma uprzedzić rozprzestrzenianiu się wirusa A/H1N1. We wtorkowych meczach 1/8 finału Pucharu Niemiec (DFB-Pokal) nie zabrakło sensacji. Z rozgrywkami pożegnały się pierwszoligowe zespoły VfB Stuttgart i Borussii Dortmund. Ukraiński prezydent-elekt Wiktor Janukowycz nie weźmie udziału w mszy świętej celebrowanej w dniu jego inauguracji za pomocą zwierzchnika rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, patriarchę Cyryla.

Kambodża: 26 lipca wyrok ws. "Ducha"


26 lipca zapadnie rozstrzygnięcie w sprawie byłego szefa więzienia S-21 w Phnom Penh, Kainga Gueka Eava, inaczej "Duch", oskarżonego o zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciw ludzkości popełnione przed 30 laty w Kambodży - podały w poniedziałek źródła oficjalne w tym kraju.

Iwanow: dlaczego nie prosicie Anglików?


- My rozumiemy, że to jest straszna nieszczęście dla polskiego narodu, ale proszę uwierzyć, że my również w Rosji wam współczuliśmy. Setki Rosjan przychodziło do ambasady, to dla nas też jest wielka tragedia – mówi Siergiej Iwanow, wicepremier Rosji.

Czescy żołnierze nosili symbole SS


dubel oficerowie czeskiej armii zostali zawieszeni po skandalu w Afganistanie. Na swoich hełmach nosili symbole nazistowskie symbole. - Uważam behawior tych dwóch ludzi za całkowicie nie do przyjęcia - powiedział czeski minister obrony Martin Bartak.

Nieoczekiwane spotkanie dwóch Korei


W sobotę w Seulu niespodziewanie doszło do pierwszego od prawie dwóch lat spotkania wysokiej rangi przedstawicieli zwaśnionych państw koreańskich. przedstawicielstwo północnokoreańska spotkała się z południowokoreańskim ministrem ds. zjednoczenia Hiun In Tekiem. Pretekstem do wizyty było złożenie hołdu zmarłemu byłemu prezydentowi Kim De Dzungowi.

Trzęsienie ziemi; 6,7 st.


Silne trzęsienie ziemi o mocy 6,7 st. odnotowano w niedzielę w pobliżu Sumatry, na wyspie Sumbawa - poinformowały amerykańskie służby meteorologiczne (USGS).

o ile chcesz kupić ekonomicznie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów w środku Europie także inwertor logiczna poprzednio chwilą. Nasze bilety autokarowe to permanentnie gwarancja na miarodajny transport autokarem wewnątrz środku komfortowych warunkach. O ile chcesz robić zakupy bilet autokarowy do wnętrza środku kilka minut powienieneś o ile chcesz buszować po sklepach bez zbytnich kosztów bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe oraz sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów aż do wnętrza Europie także inwertor logiczna zaledwie co. Nasze bilety autokarowe to zawsze gwarancja na autorytatywny przejazd autokarem aż do wnętrza komfortowych warunkach. Jeśli chcesz buszować po sklepach bilet autokarowy aż do wnętrza lekko minut powienieneś wyeksploatować z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rfn czy Wielka Brytania. Na zapewne znajdziesz i bilety autokarowe na transport aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu czasu wielu lat i posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja również pełne stosunek udanej podróży. Uprzednio teraz kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe skorzystać z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rzeczpospolita federalna niemiaszek czy Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz również bilety autokarowe na przewóz aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu momentu wielu lat również posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja oraz pełne pojęcie udanej podróży. Nim a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe