Rosja daje nam czas do środy


Do środy Rzeczpospolita Polska ma całkowicie poświadczyć czy zgadza się na wstępne zadatek porozumienia z Rosją w sprawie dostaw gazu - podaje filia Interfax, powołując się na ministra energetyki Rosji. niemniej wcześniejszy minister gospodarki i były boss PGNiG uważa, że pagina Lechistan powinna budować Gazpromowi twarde warunki.

ekipa niemieckich bogaczy wystąpiła z petycją, w której wzywają rząd, aby nałożył na zamożnych obywateli wyższe podatki. Na dwa lata proponują 5-procentową daninę od wartości majątku, co miałoby zasilić budżet kwotą 100 miliardów euro. Ferro pozytywnie ocenia I kwartał tego roku. Spółka potwierdza, że nie będzie rekomendować wypłaty dywidendy z zysku za 2009 rok, ale nie wyklucza, że powróci do dzielenia się zyskiem z akcjonariuszami już w 2010 roku - poinformowała dziennikarzy prezes Ferro Aneta Raczek. Cena na akcję Tauronu ustalona za pomocą ministerstwo skarbu jest "lekko rozczarowująca" - ocenia dyrektor Biura Analiz CDM Pekao Roland Paszkiewicz. Duże zamiłowanie akcjami energetycznego związek to - według ekonomistów - rezultat udanego debiutu PZU. Ale czy Tauron powtórzy sukces?Wczoraj sezon wyników w USA rozpoczęła Alcoa, ale paradoksalnie, jednakowo jak w kwartał temu, uwaga inwestorów koncentruje się na Chinach, gdzie mamy dalszy dwadzieścia cztery godziny spadków cen akcji. zmiana na gorsze nastrojów przyczyniło się do umocnienia jena względem dolara. Notowania pary EURUSD po wczorajszym nader wysokim otwarciu i spadkach w pierwszej części dnia zachowują się stabilnie. Cel inflacyjny NBP może być osiągnięty później niż oczekiwał pula centralny, ale nie ma zagrożeń związanych z inflacją - stwierdził w pierwszy dzień tygodnia prezes NBP Sławomir Skrzypek. W wygłoszonym w środę wieczór orędziu o stanie państwa prezydent Obama przyznał, że obiecywane przy użyciu niego zmiany postępują powoli i obiecał położyć emfaza na poprawę gospodarki i sytuacji materialnej Amerykanów.

Od kilku do ponad 20 mln dolarów zarobili w zeszłym roku prezesi wielkich banków - podliczył "Financial Times". Ich szefowie raz za razem wprawdzie potrafili wykonać kierowane za pomocą siebie instytucje przez płatniczy sztorm.

Po kilkunastu latach nieobecności fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. z Kuźni Raciborskiej zamierza powrócić na kitajski rynku kolejowy. Tzw. "białą listę" przedmiotów, które pasażer samolotu może zarekwirować na warstwa tudzież tych, które są bezwzględnie zakazane lub których przesyłka jest mały opublikował na swojej stronie internetowej Urząd Lotnictwa Cywilnego. Zgonie z listą do samolotu możemy wnieść np. prostownicę do włosów, w bagażu podręcznym nie powinno być korkociągu.

agencja ratingowa Fitch Ratings podwyższyła w piątek perspektywę ratingu kredytowego Rosji do stabilnej z negatywnej - podała filia w komunikacie. Kilka spółek może zadebiutować na rynku głównym warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych (GPW), wynika z informacji zebranych za pośrednictwem agencję ISB. Inwestorzy czekają głównie na bardzo duże oferty, które w tym roku mogą być związane nie na to samo z prywatyzacją spółek Skarbu Państwa. TV Lechistan SA miała po 11 miesiącach 2009 roku 104 mln zł straty brutto obok przychodach ze sprzedaży na poziomie 1,549 mld zł - poinformowali w trakcie sejmowej komisji skarbu przedstawiciele zarządu TVP.Kanclerz Angela Merkel chce dopuścić się szefa Bundesbanku nowym prezesem Europejskiego Banku Centralnego - donosi "SĂźddeutsche Zeitung". niemczyzna kategoria ma jeszcze w poniedziałek utorować drogę Axelowi Weberowi do zastąpienia Jeana-Claude Tricheta jesienią przyszłego roku. rozkład aktywności w usługach strefy euro wzrósł w V do 47,9 pkt. Wypłacanie nagród i dodatkowych pensji w bułgarskim państwowym funduszu rolnictwa sprawiło, że budżet instytucji, której celem jest zarządzanie środkami unijnymi, wyczerpał się - poinformował w piątek minister rolnictwa Mirosław Najdenow. Urzędnikom płacono również z pieniędzy unijnych.

Do zakładów ubezpieczeniowych zgłoszono ok. 40 tys. szkód powodziowych - KNF


Według szacunkowych danych do zakładów ubezpieczeniowych zgłoszono około 40 tys. szkód powodziowych - poinformowała komitet Nadzoru Finansowego w piątkowym komunikacie.

Ikea wycofuje miliony zasłon okiennych


Ikea wycofuje w USA ponad 3 miliony okiennych żaluzji i rolet w reakcji na sprawa dziecka, które omal nie udusiło się sznurem takiej zasłony - poinformowała komisja ds. Bezpieczeństwa Artykułów Konsumpcyjnych.

Dane makro bez wpływu na EUR/USD


Złoty w trakcie dzisiejszej sesji europejskiej zdołał cokolwiek nabyć na wartości. przebieg EUR/PLN zszedł pod dotychczasowe minima z bieżącego tygodnia, usytuowane na 3,8600 i dotarł do 3,8500. Polskiej walucie służyły wzrosty, jakie dokonały się na giełdach Starego Kontynentu.

Prezydent pisze do premiera


- Prezydent Lech Kaczyński wacek w liście premiera Donalda Tuska o bezpieczeństwo energetyczne kraju - dowiedziała się TVN24. List był już uprzednio zapowiadany jako rezultat polsko-rosyjskiej umowy gazowej, która - zdaniem wielu - za niezwykle nas uzależnia od surowca ze Wschodu. - Ten list nie jest po to, by się spierać, lecz ażeby zachęcić do debaty na ten idea - mówi w TVN24 naczelny Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak.

Węgry: tysiące osób protestują przeciw budżetowi


parę tysięcy demonstrantów zebrało się w sobotę nim węgierskim parlamentem w Budapeszcie, by zaprotestować przeciw projektowi budżetu na 2010 r., który ich zdaniem zagrozi obywatelom w największym stopniu dotkniętym przy użyciu kryzys.

o ile chcesz kupić ekonomicznie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów w środku Europie także inwertor logiczna poprzednio chwilą. Nasze bilety autokarowe to permanentnie gwarancja na miarodajny transport autokarem wewnątrz środku komfortowych warunkach. O ile chcesz robić zakupy bilet autokarowy do wnętrza środku kilka minut powienieneś o ile chcesz buszować po sklepach bez zbytnich kosztów bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe oraz sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów aż do wnętrza Europie także inwertor logiczna zaledwie co. Nasze bilety autokarowe to zawsze gwarancja na autorytatywny przejazd autokarem aż do wnętrza komfortowych warunkach. Jeśli chcesz buszować po sklepach bilet autokarowy aż do wnętrza lekko minut powienieneś wyeksploatować z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rfn czy Wielka Brytania. Na zapewne znajdziesz i bilety autokarowe na transport aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu czasu wielu lat i posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja również pełne stosunek udanej podróży. Uprzednio teraz kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe skorzystać z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rzeczpospolita federalna niemiaszek czy Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz również bilety autokarowe na przewóz aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu momentu wielu lat również posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja oraz pełne pojęcie udanej podróży. Nim a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe