Rosja daje nam trwanie do środy


Do środy Polska ma ostatecznie potwierdzić czy zgadza się na wstępne uzdolnienie porozumienia z Rosją w sprawie dostaw gazu - podaje agencja Interfax, powołując się na ministra energetyki Rosji. chociaż dotychczasowy minister gospodarki i dawny boss PGNiG uważa, że strona Rzeczpospolita Polska powinna wznosić Gazpromowi twarde warunki.

54 proc. właścicieli restauracji czy pubów uważa, że zakaz palenia w ich lokalach spowoduje obniżenie liczby klientów - wynika z badań TNS OBOP zaprezentowanych we wtorek przy użyciu Konfederację Pracodawców Polskich. według KPP pracę prawdopodobnie zachachmęcić ok. 40 tys. osób. Naturalne katastrofy oraz te spowodowane działaniem człowieka kosztowały w 2009 roku 52 miliardy dolarów - wynika ze wstępnych szacunków największej firmy reasekuracyjnej świata Swiss Re. 24 miliardy z tej kwoty było ubezpieczonych. interwencja NBP na rynku złotego okazała się głównym wydarzeniem mijającego tygodnia. Jej efektem był energiczny rozwój kursu EUR/PLN, który w ciągu pół godziny zwyżkował o ponad 4 grosze z poziomu 3,8450. NBP przyznał, iż dokonał zakupu na rynku "pewnej ilości walut obcych". sukurs dla tych działań aktualnie wyraziło ministerium Finansów.W podtarnowskiej gminie Wierzchosławice zamontowano pierwsze danie kolektory słoneczne do ogrzewania wody - pisze "Dziennik Polski". wspólnota Wierzchosławice, jako pierwsza, otrzymała w ubiegłym roku pożyczkę na kolektory w prywatnych budynkach z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Oś świata motoryzacji przestawiła się na wschód… . Zapomnijcie o Detroit i problemach nękających amerykańskich producentów samochodowych. W czasach, gdy światowy giełda motoryzacyjny kurczył się ze względu na kryzys finansowy, sprzedaż samochodów w Chinach poszła gwałtownie w górę. Chińska sprzedaż w tej branży po raz pierwszy przyćmiła Stany Zjednoczone Zjednoczone, a Chiny stały się największym rynkiem samochodowym na świecie. W trzecim tygodniu marca staniały wszystkie rodzaje zbóż, niektóre rodzaje mięsa zaś mleko w proszku - wynika z danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej resortu rolnictwa. Wzrosły natomiast ceny kurczaków.

Po wczorajszym odreagowaniu wcześniejszego osłabienia krajowej waluty i spadku kursu EUR/PLN do 4,1200, dzisiejsza sesja rozpoczyna się od konsolidacji wokół tego poziomu. Inwestorzy na rynku finansowym, w tym na rynku złotego wstrzymują się z większymi transakcjami przed dzisiejszą publikacją danych z rynku pracy USA, jakie zostaną opublikowane o godz. 14.30. Wcześniej, przed południem, na targowisko napłyną najnowsze prognozy Komisji Europejskiej dotyczące m.in. dynamiki PKB - przewiduje się poprawy prognoz dla Polski, co ma szansę wesprzeć złotego. rynek pozostaje niemniej jednak zdenerwowany - wzrosty na giełdach są niewielkie i krótkotrwałe, eurodolar reaguje dość nieprzewidywalnie na napływające dane, a ceny złota wzrosły już w okolice poziomu 1000 USD za uncję.

Prezydent Lech Kaczyński zamierza wziąć frakcja w szczycie energetycznym, który odbędzie się 14 stycznia w Batumi w Gruzji - poinformował we wtorek PAP prezydencki członek rządu Mariusz Handzlik. Tematem szczytu będzie algorytm budowy ropociągu Odessa-Brody-Płock-Gdańsk. komisja Europejska żąda zmian w polskim systemie emerytalnym. Chodzi o oszczędzanie w pracowniczych programach emerytalnych - wiemy, jaką składkę musimy płacić, nie znamy niemniej jednak wysokości przyszłego świadczenia. KE złożyła w tej sprawie skargę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. natomiast resort pracy na razie nie obawia się jej konsekwencji.

Liczba przyjazdów turystów wyniosła plus minus 9,1 mln w okresie styczeń-wrzesień br, co oznacza spadek o 11% r/r, szacuje Instytut Turystyki. Według Instytutu, w całym 2009 r. liczba zagranicznych turystów przyjeżdżających do polski spadnie do 11,8 mln z ubiegłorocznych o tyle o ile 13,0 mln, zaś w 2010 r. zwiększy się do 12,1 mln. Modelowa narzut rafineryjna PKN Orlen spadła w kwietniu tego roku do 3,60 USD na baryłce z 4,90 USD w marcu tego roku i z 4,40 USD w kwietniu roku 2009 - poinformowała spółka. Białoruś nie zmieniła stanowiska na odbywających się w środę w Moskwie rozmowach o warunkach dostaw rosyjskiej ropy naftowej - podały agencje, powołując się na nieoficjalną wypowiedź przedstawiciela białoruskiej ambasady w Rosji.tylko w PKO BP istotna punkt programu klientów - aż 19 proc. - zdecydowała się rozpocząć spłatę rat kredytów walutowych w walucie. W większości banków jest ich jakkolwiek mniej niż 1 proc. Nawet możliwość zaoszczędzenia 105 zł miesięcznie nie zachęca kredytobiorców do zmiany - wynika z analizy Expandera - Niezależnego Doradcy Finansowego. Zalewie trzy banki obniżyły spready walutowe. Aż 45 proc. dofinansowania będą mogli otrzymać klienci indywidualni z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na nabycie kolektorów słonecznych, zapowiada "Dziennik periodyk Prawna". ING obniżył rekomendacje dla europejskiego sektora bankowego do "niedoważaj", do "przeważaj" podwyższona została atoli protegowanie dla wielu defensywnych sektorów takich, jak: asekuracja zdrowia, branża telekomunikacyjny tudzież sektor spożywczy.

Giełda minimalnie niżej


Po sześciu dniach wzrostów, wtorek przyniósł niewielkie spadki indeksów na giełdzie nowojorskiej. posiedzenie rozpoczęła się od przewagi tendencji rosnących, acz po informacji o wzmocnieniu się dolara przy czołowych walut, kursy akcji zaczęły spadać.

WZA Indykpolu zdecydowało o wypłacie 1,30 zł dywidendy na akcję


Walne zgromadzenie Indykpolu zdecydowało o wypłacie 4,06 mln zł dywidendy dla akcjonariuszy z zysku za rok 2009, co daje 1,30 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

Boni: najbliższe tygodnie decydujące dla zmian w OFE


Zdaniem Michała Boniego, szefa Zespołu Doradców Strategicznych premiera, przez najbliższe tygodnie trwać będzie dyskurs o ewentualnych zmianach w systemie emerytalnym. Jego zdaniem, zmiany te mają obniżyć groźba narastania długu publicznego oraz zwiększyć efektywność działania funduszy.

Wall Street ostro w dół


Piątkowa sesja przyniosła zdecydowane i raczej zaskakujące odwrócenie nastrojów po fali entuzjazmu z poprzedniego dnia, gdy inwestorzy rzucili się do kupowania akcji po wzroście PKB w trzecim kwartale w USA o 3,5 proc.

Dane o produkcji z USA lepsze od prognoz


W trakcie dzisiejszej sesji azjatyckiej w notowaniach EUR/USD obserwowaliśmy niewielką korektę ostatnich wzrostów. walor euro względem dolara w tym momencie zeszła do poziomu 1,2255. po pewnym czasie miał położenie odrodzenie się w okolice 1,2300.

o ile chcesz kupić ekonomicznie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów w środku Europie także inwertor logiczna poprzednio chwilą. Nasze bilety autokarowe to permanentnie gwarancja na miarodajny transport autokarem wewnątrz środku komfortowych warunkach. O ile chcesz robić zakupy bilet autokarowy do wnętrza środku kilka minut powienieneś o ile chcesz buszować po sklepach bez zbytnich kosztów bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe oraz sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów aż do wnętrza Europie także inwertor logiczna zaledwie co. Nasze bilety autokarowe to zawsze gwarancja na autorytatywny przejazd autokarem aż do wnętrza komfortowych warunkach. Jeśli chcesz buszować po sklepach bilet autokarowy aż do wnętrza lekko minut powienieneś wyeksploatować z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rfn czy Wielka Brytania. Na zapewne znajdziesz i bilety autokarowe na transport aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu czasu wielu lat i posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja również pełne stosunek udanej podróży. Uprzednio teraz kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe skorzystać z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rzeczpospolita federalna niemiaszek czy Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz również bilety autokarowe na przewóz aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu momentu wielu lat również posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja oraz pełne pojęcie udanej podróży. Nim a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe