Sprawcy strzelaniany z policją mają zarzuty


Sprawcy strzelaniny w okolicach Szamotuł w Wielkopolsce, po wielogodzinnych przesłuchaniach, usłyszeli zarzuty. Trzech mężczyzn być odpowiednim będzie między innymi za czynną agresja na policjanta. Za te zarzuty grozi im 10 lat więzienia.

Do brutalnych starć Palestyńczyków z izraelską policją doszło w niedzielę we wschodniej Jerozolimie. Palestyńczycy protestowali przeciw przemarszowi ultraprawicowej grupy żydowskich osadników, którzy sprzeciwiają się wznowieniu procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie. Na powrót do stołu rokowań naciskał poseł Stanów Zjednoczonych George Mitchell. Niemiecki minister transportu Peter Ramsauer po wizycie brytyjskiego premiera Davida Camerona powiedział, że ma nadzieję na powrót torysów do Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim. Aby tak się stało, brytyjscy konserwatyści musieliby nie uwzględnić współtworzoną z PiS oraz czeskim ODS frakcję Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, której przewodniczy Michał Kamiński. 25-letnia Amerykanka nie daje szans swoim alpejskim koleżankom. Lindsey Vonn wygrała we włoskiej miejscowości Cortina D'Ampezzo zjazd, a dzień wcześniej, na tym samym stoku, była najlepsza w supergigancie. Sobotni triumf to jej trzydzieste zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w karierze i chyba zgarnie kolejną z około Kryształową Kulę. Będzie też najlepsza w Vancouver?W ubiegłym roku nadwyżka eksportu nad importem towarów rolno-spożywczych wyniosła powyżej 9 milionów złotych, a krajowy wywóz towarów wzrósł o nie całkiem 8 miliardów złotych. tymczasem jeżeli liczyć w euro, to w ubiegłym roku ileś spadł eksport, a mocno - wwóz żywności. Delegację USA podczas obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej 1 września w Gdańsku będzie reprezentował dotychczasowy sekretarz obrony William J. Perry - poinformował stary gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak. W wieczór poprzedni ceremonię pogrzebową pary prezydenckiej na krakowskim rynku odbył się specjalny koncert. Zagrano podzwonne d-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta - inaczej mszę żałobną. Wykonały ją polskie chór i orkiestra pod francuską dyrekcją a rosyjscy i polscy soliści.

- Nie należy działać na chybcika, pod wpływem emocji. Nie potrzebujemy dopingowania ze okolica mediów - tak Radosław Sikorski w TVN24 podsumował apele kierowane do rządu o podjęcie natychmiastowych działań wobec władz białoruskich.

Pokojowa gratyfikacja Nobla dla prezydenta USA może budzić wątpliwości, gdyż do tej pory za jego kadencji administracja amerykańska nie broniła dostatecznie praw człowieka - pisze w sobotę popołudniowy dziennik "Le Monde". gazeta zauważa niemniej pokojowe zasługi Baracka Obamy w zerwaniu z obrazem "aroganckiej" Ameryki na świecie. Wiceszef klubu PO Janusz Palikot prowadzi w niechlubnym rankingu posłów, którzy w 2009 roku mieli najwięcej nieusprawiedliwionych nieobecności na posiedzeniach Sejmu – ustalił portal tvp.info.

W ostatnich dniach, po raz dziewiczy od wielu lat, pojawiły się zdolność do dokonania się przełomu w stosunkach polsko-rosyjskich. Czas pokaże, czy ta możliwość zostanie wykorzystana - powiedział Piotr Madajczyk z Instytutu Studiów Politycznych PAN. Do polityków PO Zbigniewa Chlebowskiego i Mirosława Drzewieckiego, zamieszanych w aferę hazardową, może już wkrótce dołączyć polityk opozycji. W niespotykanym trybie rozpoczęły się prace nad prawem hazardowym za czasów rządu PiS. wywiad z Irlandią Płn. to nie owszem potyczka o trzy punkty w eliminacjach Mistrzostw Świata, ale też wybór rehabilitacji za nieudane występy w europejskich pucharach - podkreśla agresor Lecha Poznań Robert Lewandowski.Punktualnie o 9.08 Justyna Kowalczyk wylądowała w Polsce. Na Okęciu czekają na nią tłumy kibiców, z fanami z rodzinnej Kasiny Wielkiej na czele. Osama bin Laden wziął zadłużenia za próbę zamachu na stalowy ptak linii lotniczych Northwest Airlines z 25 grudnia minionego roku - informuje Al Jazeera. Katarska telewizornia poinformowała, że posiada nagranie przywódcy Al-Kaidy. prenumerata do lamusa, a kapitał dla mediów publicznych z odpisu od podatku CIT i PIT - m.in. takie droga proponuje SLD w przedstawionych w Sejmie założeniach nowej ustawy medialnej. W najbliższych dniach schemat ten ma dotrzeć do klubów parlamentarnych w celu konsultacji. Lewica liczy na polecanie również PO, jak i PiS.

Koniec kary arcybiskupa Paetza?


Watykan cofnął zakazy, jakie Jan Paweł II nałożył na arcybiskupa Juliusza Paetza po głośnej aferze molestowania za pomocą tego hierarchę kleryków - informuje "Gazeta Wyborcza".

członek rodu urodziło się z wystającym sercem


Lekarze z rządowego szpitala w Indiach przygotowali się dziś rankiem do poważnej operacji, która ma ocalić życie małego chłopczyka, który urodził się z sercem wystającym z klatki piersiowej.

Ukraina: L.Kaczyński zaprosił Janukowycza do krajowy


Kończąc dzisiejszą wizytę w Kijowie, prezydent Lech Kaczyński poinformował dziennikarzy, że zaprosił nowego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza do złożenia wizyty w Polsce w najbliższym czasie.

Rokita: Grzywny nie zapłacę, więzienia się nie boję


odwzajemnić się trzy tysiące euro za niewinność? Po to, by posiadać religijny spokój. To ciężka decyzja dla krakusa! - przyznaje w rozmowie z francuskim korespondentem RMF FM Markiem Gładyszem Jan Rokita.

Kaczyński przegrywa bezapelacyjnie


Sąd Apelacyjny podtrzymał orzeczenie Sądu Okręgowego w procesie wyborczym, który Bronisław Komorowski wytoczył Jarosławowi Kaczyńskiemu. - Sąd pierwszej instancji dokonał prawidłowej oceny dowodów i trafnie uznał, że nie wynikało z nich, tak aby pan Komorowski był zwolennikiem prywatyzacji służby zdrowia - oświadczyła rzeczniczka Sądu Apelacyjnego w Barbara Trębska

o ile chcesz kupić ekonomicznie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów w środku Europie także inwertor logiczna poprzednio chwilą. Nasze bilety autokarowe to permanentnie gwarancja na miarodajny transport autokarem wewnątrz środku komfortowych warunkach. O ile chcesz robić zakupy bilet autokarowy do wnętrza środku kilka minut powienieneś o ile chcesz buszować po sklepach bez zbytnich kosztów bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe oraz sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów aż do wnętrza Europie także inwertor logiczna zaledwie co. Nasze bilety autokarowe to zawsze gwarancja na autorytatywny przejazd autokarem aż do wnętrza komfortowych warunkach. Jeśli chcesz buszować po sklepach bilet autokarowy aż do wnętrza lekko minut powienieneś wyeksploatować z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rfn czy Wielka Brytania. Na zapewne znajdziesz i bilety autokarowe na transport aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu czasu wielu lat i posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja również pełne stosunek udanej podróży. Uprzednio teraz kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe skorzystać z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rzeczpospolita federalna niemiaszek czy Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz również bilety autokarowe na przewóz aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu momentu wielu lat również posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja oraz pełne pojęcie udanej podróży. Nim a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe