"A" to piątka, "E" to "pała"


Szkoły nie owszem oceniają, ale już wkrótce same będą miały cenzurki. Każda szkoła będzie oceniana pod kątem pracy z uczniami, współpracy z rodzicami i sposobu zarządzania - pisze "Rzeczpospolita".

- Trzeba przynieść ulgę Rosji w oderwaniu się od złej przeszłości. Od stalinizmu - powiedział w TVN24 marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. I przyznał jednocześnie, że spodziewa się kolejnych zakrętów w stosunkach polsko-rosyjskich bo - jak stwierdził - taka jest Rosja. dosyć tego wakacji, serwus szkoło! nie prędzej dzień dzisiejszy w podkrakowskich Ibramowicach zabrzmiał pierwszy dzwonek. w pewnej mierze tydzień później niż w pozostałych szkołach w kraju. W Zatoce Meksykańskiej zatonęła w czwartek amerykańska platforma wiertnicza, na której w środę doszło do eksplozji i pożaru. Władze USA poinformowały o zagrożeniu wyciekiem ropy. Na morzu non stop trwają poszukiwania 11 zaginionych robotników.Co w żadnym wypadku 24 osoby nie żyją, a kilkadziesiąt zostało rannych po tym, jak islamscy radykałowie zaatakowali somalijski parlament w Mogadiszu. bitwa o prezydenturę dotyczy nie lecz Jarosława Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego - przypomina Grzegorz Napieralski. pretendent SLD w wyborach prezydenckich uważa, że alternatywą dla wyboru między "prawicą neoliberalną" a "prawicą populistyczną" jest "nowoczesny i postępowy" Sojusz. dekoniunktura zmusza Łotyszy do dramatycznych kroków. Tamtejsi lekarze alarmują, że w internecie pojawia się coraz to więcej ogłoszeń o sprzedaży organów.

Czeski szczebel jest gotów pośredniczyć z partnerami z Unii Europejskiej zgodnie z życzeniem prezydenta Vaclava Klausa, aby dopowiedzieć praca pisemna Lizboński. W zamian stawiają jednak Klausowi warunek.

Lekarze walczą o trwanie aktora Mariusza Kiljana. Artysta przebywa na oddziale intensywnej terapii wrocławskiego szpitala zakaźnego. Jego stan jest ciężki. Ma opały z oddychaniem. Aby ułatwić organizmowi walkę z chorobą, wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Nie muszą tego robić, ale chcą - pies z kulawą nogą im za to nie płaci, ani nie dziękuje. Pewnie dlatego, że to aktywność mocno kontrowersyjna. Malują karoserie źle zaparkowanych aut, filmują i pokazują w internecie tych, którym zdarza się organizować potrzeby fizjologiczne na ulicy. To bojownicy - wolontariusze.

"Rzeczpospolita": W rosyjskich dokumentach po katastrofie prezydenckiego tupolewa pod Smoleńskiem są dwa różne protokoły przesłuchań tej samej osoby z tą samą datą. Lubelski wszechnica Medyczny ma dwoje wersje strony internetowej - polsko- i angielskojęzyczną. Jeszcze w ostatnim czasie w tej drugiej wersji internautę witał uśmiechnięty czarnoskóry student. Ponieważ w polskiej wersji studenciak na tym samym miejscu był biały, pojawiły się zarzuty o rasizm. - To niesnaski - tłumaczy uczelnia. Rektorzy zaproponują rządowi wprowadzenie powszechnego czesnego od 2015 roku - dowiaduje się "Rzeczpospolita".Z danych z 95 proc. lokali wyborczych wynika, że Wiktor Janukowycz utrzymuje swoją przewagę nad Julią Tymoszenko stosunkiem 35,42 proc. do 24,95 proc. głosów. Dane o ewidencji gruntów, uzbrojeniu terenu, sieciach transportowych, obszarach chronionych, rozmieszczeniu ludności, zasobach energetycznych mają być bezpłatnie udostępnione w internecie - zakłada projektu ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej. Potrzebę jej uchwalenia nakłada na nas unijne prawo. strona rosyjska zadeklarowała, że położenie katastrofy samolotu będzie tak zabezpieczone, by nie miały do niego dostępu osoby postronne - poinformował w poniedziałek boss MSWiA, prowadzący komisji wyjaśniającej sytuacja katastrofy Jerzy Miller.

Runął sufit jednego z najcenniejszych zabytków


W Rzymie runął detal sufitu jednego z najsłynniejszych, najcenniejszych antycznych zabytków - Domus Aurea, pałacu cesarza Nerona. budowla ta słynęła w tamtych czasach z przepychu. Od 2005 r. pozostałości pałacu są zamknięte z powodu prac konserwacyjnych.

20 pogrzebów ofiar katastrofy


We wtorek w całym kraju odbywać się będą pogrzeby kolejnych ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Pochowani zostaną m. in. prezes Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak, Rzecznika Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski, a dodatkowo wicemarszałkowie Sejmu: Jerzy Szmajdziński (SLD) i Krzysztof Putra (PiS). Swoją bytowanie na pogrzebie tego ostatniego zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Gazza" dał popalić


Były już burdy pijackie, chandra i próby samobójcze. obecnie Paul Gascoigne, bajanie reprezentacji Anglii, wybrał się do klubu snookerowego. Efekt? rękoczyny z ochroniarzem, który okazał się byłym żołnierzem. Ten na eudajmonia "Gazzie" odpuścił.

Sikorski: trzymamy za słowo USA


Podsumowując swoją zakończoną w środę wizytę w USA członek rządu spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział, że "trzyma za słowo" administrację prezydenta Baracka Obamy, że spełni zobowiązania wobec nasz dotyczące gwarancji bezpieczeństwa i współpracy wojskowej.

Chcesz brać udział w głosowaniu na wakacjach? Ostatnia chwila!


przeciwnie do czwartku wyborcy, którzy 20 czerwca, w czasie głosowania będą przebywali wyjąwszy miejscem zamieszkania, mogą tworzyć wnioski w gminach o dopisanie do list wyborczych.

o ile chcesz kupić ekonomicznie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów w środku Europie także inwertor logiczna poprzednio chwilą. Nasze bilety autokarowe to permanentnie gwarancja na miarodajny transport autokarem wewnątrz środku komfortowych warunkach. O ile chcesz robić zakupy bilet autokarowy do wnętrza środku kilka minut powienieneś o ile chcesz buszować po sklepach bez zbytnich kosztów bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe oraz sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów aż do wnętrza Europie także inwertor logiczna zaledwie co. Nasze bilety autokarowe to zawsze gwarancja na autorytatywny przejazd autokarem aż do wnętrza komfortowych warunkach. Jeśli chcesz buszować po sklepach bilet autokarowy aż do wnętrza lekko minut powienieneś wyeksploatować z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rfn czy Wielka Brytania. Na zapewne znajdziesz i bilety autokarowe na transport aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu czasu wielu lat i posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja również pełne stosunek udanej podróży. Uprzednio teraz kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe skorzystać z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rzeczpospolita federalna niemiaszek czy Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz również bilety autokarowe na przewóz aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu momentu wielu lat również posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja oraz pełne pojęcie udanej podróży. Nim a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe