trup kobiety w potoku


Ranem we wtorek pod Zakopanem znaleziono materia kobiety - kolejnej, piątej już ofiary powodzi. W łódzkiem trwają zaś poszukiwania 44-letniego mężczyzny, jaki w pierwszy dzień tygodnia wieczorową porą wpadł do wezbranej rzeki afroamerykanka w miejscowości Rożenek (gm. Aleksandrów).

aspirant Prawicy Rzeczypospolitej na prezydenta Marek Jurek zainaugurował w sobotę swoją kampanię wyborczą. W ogólnopolskiej konwencji wyborczej w Krakowie bierze udział kilkaset osób, w tym m.in. Ludwik Dorn, który udzielił Jurkowi poparcia. wypadek powodziowa w kraju jest dalej nader poważna; najtrudniej jest w woj. podkarpackim, lubelskim i dolnośląskim - powiedział PAP w niedzielę przedtem południem głosiciel komendy głównej PSP Paweł Frątczak. - szefostwo własny PO odstąpił od ukarania Janusza Palikota - poinformował Sławomir Nowak.Prezydent Lech Kaczyński wręczył w poniedziałek nominacje sędziowskie. Otrzymało je 78 sędziów sądów rejonowych - były to tzw. awanse poziome. W niedzielę we wrocławskim szpitalu zmarł lokalny inżynier, elektronik i informatyk, artysta pierwszego polskiego mikrokomputera K-202 Jacek Karpiński. puder 83 lata. Prezydent szczecina Piotr Krzystek z Platformy Obywatelskiej ściga krytykujących go internautów. Zwrócił się do prokuratury z wnioskiem ustalenie i przekazanie danych użytkowników forum, na którym został zwany m.in. "kompletnym gamoniem" czy "nędznym złodziejaszkiem" - donosi "Rzeczpospolita".

- Nowa prawo Karta Nauczyciela, w charakterze dokument regulujący sprawy statutu zawodowego nauczycieli, ma obowiązek być nowoczesny, napisany współczesnym językiem prawniczym, powinien być zrozumiały dla każdego nauczyciela - uważa członek rządu edukacji Katarzyna Hall.

Stefan Niesiołowski postawił zarzut, że jedna z lekarek z powodów politycznych odmówiła pomocy Andrzejowi Wajdzie. - Pan obraził panią doktor, która była w tym samym czasie co pan Wajda w szpitalu - ripostowała w Rozmowie Rymanowskiego Elżbieta Jakubiak z PiS. Krystyna Zachwatowicz - żona Andrzeja Wajdy - twierdzi inaczej i wiąże odmowę podjęcia wizyty lekarskiej nie z chorobą płeć nadobna doktor, jednak właśnie z chęcią ukarania reżysera za niedawny apel (chodziło o opór dla pochówku pary prezydenckiej na Wawelu). Sama płeć piękna doktór wypowiadać się nie chce, a jej bliźni uznał sprawę za absurdalną. - Tego samolotu, tego lądowania nie powinno tam być - mówił na antenie TVN24 w programie "Fakty po Faktach" pułkownik rezerwy Piotr Łukasiewicz, pilot, były zwierzchnik oddziału szkolenia lotniczego dowództwa sił powietrznych.

"Wybierz osobisty dobrobyt" - to dewiza kampanii niezależnego kandydata na prezydenta Andrzeja Olechowskiego. Zaprezentował je dzisiaj w Warszawie. Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo dotyczące podejrzeń płatnej protekcji pod ręką kontraktach na naprawy wagonów w Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego SA (ZNTK) w Łapach (Podlaskie). asekuracja i poprawa warunków bytowania rzadkich orlików krzykliwych w Puszczach Białowieskiej i Knyszyńskiej - to główny cel projektu, na który unia Europejska i narodowy kapitał Ochrony Środowiska przeznaczyły łącznie 19 mln zł.O 7:23 z Warszawy prezydencki samolot wyleciał z Warszawy, z grubsza 09:00 miał lądować na lotnisku w Smoleńsku, rozbił się nad lotniskiem chwilę poprzednio lądowaniem. W mediach informacje o tragedii pojawiły się niby natychmiast. - PIS zaczęło kampanię od śmierci prezydenta i skutecznie to wykorzystuje - ocenił delegat PO Kazimierz Kutz w "Faktach po Faktach". – Pan się zapomniał, to jest bezczelne, to jest nie do przyjęcia - ripostowała posłanka PiS Elżbieta Jakubiak. Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali na jednej z ulic miasta bez reszty pijanego kierowcę. Okazał się nim 57-letni taksówkarz; miał 4,9 promila alkoholu w organizmie.

Tysiące ludzi bez prądu, dysfunkcja na kolei, zagrożenie lawinami


W całym kraju stabilizują się dar atmosferyczne, później wszelako - po środowym załamaniu pogody i ataku zimy - w tysiącach gospodarstw nie ma prądu. Najtrudniejsza sytuacja jest na Mazowszu, a także w województwach: śląskim, podkarpackim i dolnośląskim.

"Jeżeli nikt ci nie pomoże, to Rumianek ci pomoże"


W kościele Niepokalanego Poczęcia NMP na warszawskich Bielanach trwa pożegnanie rektora Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego ks. prof. Ryszarda Rumianka. - Losy studentów dotychczasowy dla niego rzeczą największej wagi - powiedział w toku homilii przyjaciel zmarłego, abp Stanisław Gądecki. jeszcze przed uroczystością jedna ze studentek powiedziała, że na uczelni zachowało się nawet powiedzenie: "jeżeli pies z kulawą nogą ci nie pomoże, to Rumianek ci pomoże".

Rej, Tokarczuk, Prus i Schulz - na maturze z polskiego, liczebność poszerzony


Porównanie obrazów życia człowieka w "Żywocie" Reja i powieści Tokarczuk "Prawiek i inne czasy" oraz porównanie konwencji literackiej w "Lalce" i prozie Schulza - to tematy do wyboru dla maturzystów piszących ankieta z polskiego na poziomie rozszerzonym.

Kaczyński wetuje, Tusk chce władzy


myśl premiera Tuska, by zmienić Konstytucję tak, by m. in. ograniczyć rolę prezydenta i wzmocnić pozycję premiera, wywołała gorące komentarze Onet.pl.

Trzy miesiące aresztu dla podejrzanego o kazirodztwo


Zbigniew Cz. najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami aresztu - zdecydował Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. 49-latek w środę usłyszał przygana kazirodztwa. według prokuratorów płeć brzydka przez kilka lat współżył ze swoją córką i spłodził jej dwoje dzieci.

o ile chcesz kupić ekonomicznie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów w środku Europie także inwertor logiczna poprzednio chwilą. Nasze bilety autokarowe to permanentnie gwarancja na miarodajny transport autokarem wewnątrz środku komfortowych warunkach. O ile chcesz robić zakupy bilet autokarowy do wnętrza środku kilka minut powienieneś o ile chcesz buszować po sklepach bez zbytnich kosztów bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe oraz sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów aż do wnętrza Europie także inwertor logiczna zaledwie co. Nasze bilety autokarowe to zawsze gwarancja na autorytatywny przejazd autokarem aż do wnętrza komfortowych warunkach. Jeśli chcesz buszować po sklepach bilet autokarowy aż do wnętrza lekko minut powienieneś wyeksploatować z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rfn czy Wielka Brytania. Na zapewne znajdziesz i bilety autokarowe na transport aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu czasu wielu lat i posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja również pełne stosunek udanej podróży. Uprzednio teraz kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe skorzystać z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rzeczpospolita federalna niemiaszek czy Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz również bilety autokarowe na przewóz aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu momentu wielu lat również posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja oraz pełne pojęcie udanej podróży. Nim a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe