zwłoki kobiety w potoku


Ranem we wtorek pod Zakopanem znaleziono konkret kobiety - kolejnej, piątej już ofiary powodzi. W łódzkiem trwają zaś poszukiwania 44-letniego mężczyzny, kto w pierwszy dzień tygodnia wieczorem wpadł do wezbranej rzeki czarna w miejscowości Rożenek (gm. Aleksandrów).

przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego Paweł Piskorski ocenił, że bałagan na sobotnim posiedzeniu Rady Naczelnej partii wynika z dążenia "starych działaczy" do utrzymania "za każdą cenę" władzy w SD. Piskorski wraz z grupą sprzyjających mu działaczy wyszedł z posiedzenia RN. Na drodze krajowej nr 27 nim Nowogrodem Bobrzańskim (Lubuskie) zderzyły się dziś cztery samochody. Jedna ranna figura została odwieziona do szpitala. Są utrudnienia w ruchu. Politykiem, któremu w marcu zaufało najwięcej Polaków (57 proc.) jest marszałek Sejmu i aspirant PO w wyborach prezydenckich Bronisław Komorowski - wynika z sondażu CBOS. Komorowski po raz pierwszy wyprzedził premiera Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego.4 i 5 kwietnia, czyli Święta Wielkanocne, to dni ustawowo wolne od handlu. Jeśli sklep w te dni ma być otwarty, to sprzedawać w nim może lecz właściciel lub osoba zatrudniona na umowę zlecenie. Nie dotyczy to pracowników np. stacji benzynowych i aptek. Sztabowcy kandydata PiS na prezydenta będą w kampanii absolutnie nadzorować medialny wizerunek Jarosława Kaczyńskiego. Będzie on prowadził swoją kampanię wyborczą w dotychczasowym stylu - powiedzieli "Polsce The Times" współpracownicy prezesa PiS. "Polska The Times": Już zaraz dalekie podróże zagraniczne będą w zasięgu ręki prawie każdego obywatela Unii Europejskiej. To za sprawą prawdziwego przełomu w unijnym prawodawstwie.

Uczestnicy III kongresu PiS obradującego w Poznaniu są przekonani, że prezydentb Lech Kaczyński ma duże szanse na reelekcję. Ich zdaniem jest on sprawnym, przewidywalnym i poważnym politykiem, czego nie można powiedzieć o kandydatach konkurencyjnych partii.

celuloid o tolerancji, pojednaniu i humanitaryzmie, w którym wystąpi młodzież Kielc i izraelskiej Hadery, a także osoby poszkodowane w kieleckim pogromie z 4 lipca 1946 roku a świadkowie tamtych zajść, nakręci mieszkający w Hollywood kielczanin Paweł Gula. - Realizujecie idea polityczny rozmycia prac komisji – atakował posłów PO Bartosz Arłukowicz z Lewicy. podczas wtorkowego przesłuchania Beaty Kempy śledczym parę minut zajęło dopytywanie jej o wykształcenie. – coraz 4 komisje i dowiecie się, że świat jest okrągła a koń ma czwórka nogi – podsumował Arłukowicz. - chyba że ktoś będzie temu zaprzeczał, to zapytamy dlaczego – bronił się Sławomir Neumann z PO.

Państwo w dalszym ciągu jest słabe, cały okres przeciwstawia się społeczeństwo państwu - powiedział prezydent Lech Kaczyński na piątkowej konferencji "Jak zagospodarowaliśmy naszą wolność?", zorganizowanej przez NSZZ "Solidarność". Podkreślił, że jednym z ważniejszych zadań na przyszłość jest budowa własny opartej na wspólnocie, sprawiedliwości i solidarności. Stołeczna policja poszukuje mężczyzny, jaki brał udział w napadzie na antykwariat w główny punkt Warszawy. drugi z napastników poniósł śmierć. okaziciel antykwariatu został ranny. Jacek Krupiński nie przyszedł z notatkami o porwaniu do Danuty i Włodzimierza Olewników, tak mi przekazano - mówi ajerkoniak rodziny porwanego, Bogdan Borkowski. Dziwi go też, że Krupiński mógł przemykać kwerenda ws. porwania na własną rękę, bez wiedzy rodziny. Ja bym tak nie postąpił - podkreśla adwokat.Redakcja "Metra" dzwoniła wytrwale dzięki parę godzin. Ale telefon Krystyny Kozłowskiej, rzecznika praw pacjenta, cały czas był zajęty. Nic dziwnego, skoro przez pół roku trafiło do niej 40 tys. spraw. tworzenie zakładów ambulatoryjnych i zamkniętych dla przestępców seksualnych, m.in. pedofilów, skierowanych dzięki sąd na leczenie, zakładają projekty dwóch rozporządzeń przygotowanych dzięki ministerstwo Zdrowia. Zostały one we wtorek przekazane do uzgodnień międzyresortowych. Warszawiacy czują się coraz to mniej bezpieczni - wynika z sondażu GfK Polonia przeprowadzonego dla "Życia Warszawy". Napady, niedawne zabójstwa policjanta i nastolatki przede wszystkim wystraszyły kobiety.

Tusk liderem sondaży prezydenckich, ale słabnie


Donald Tusk jest non stop faworytem sondażu prezydenckiego GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". 27 proc. Polaków chce w wyborach prezydenckich oddawać głos na obecnego premiera.

Jak odwrócić "nieszczęściu na wielką skalę"?


Rządowy kompleks zarządzania kryzysowego przygotowywał w nocy ze środy na czwartek działania na przypadek konieczności ochrony Wrocławia przed powodzią; rozmawiał też o zabezpieczeniach dla Warszawy - poinformował prezes rady ministrów Donald Tusk. kompleks mówił też o sposobach pomocy dla poszkodowanych w powodzi.

Do kogo miało zajść inwitacja Obamy?


Po wojnie o krzesła na szczycie UE i sporze o obchody w Katyniu kwietniowy punkt kulminacyjny atomowy w Waszyngtonie może sterczeć się kolejną odsłoną konfliktu między prezydentem a premierem. Pałac Prezydencki pyta, czy to dopiero co Donald Tusk został zaproszony na to konferencja - informuje "Rzeczpospolita".

PiS chce wyświetlać dane pedofilów


"Rzeczpospolita" dotarła do założeń przygotowywanych przez posłów PiS projektu nowelizacji kodeksu karnego. Chcą oni, by znalazł się w nim zapis obligujący sądy do ujawniania danych i wizerunków osób skazanych prawomocnym wyrokiem za przestępstwa seksualne poniżej nieletnich i brutalne gwałty. W najbliższych dniach projekt ma trafić do Sejmu.

43. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan


Rozpoczął się 43. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jego hasłem przewodnim są słowa z Ewangelii św. Łukasza: "Wy jesteście tego świadkami". Centralne nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się w niedzielę 25 stycznia w kościele metodystycznym w Warszawie.

o ile chcesz kupić ekonomicznie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów w środku Europie także inwertor logiczna poprzednio chwilą. Nasze bilety autokarowe to permanentnie gwarancja na miarodajny transport autokarem wewnątrz środku komfortowych warunkach. O ile chcesz robić zakupy bilet autokarowy do wnętrza środku kilka minut powienieneś o ile chcesz buszować po sklepach bez zbytnich kosztów bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe oraz sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów aż do wnętrza Europie także inwertor logiczna zaledwie co. Nasze bilety autokarowe to zawsze gwarancja na autorytatywny przejazd autokarem aż do wnętrza komfortowych warunkach. Jeśli chcesz buszować po sklepach bilet autokarowy aż do wnętrza lekko minut powienieneś wyeksploatować z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rfn czy Wielka Brytania. Na zapewne znajdziesz i bilety autokarowe na transport aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu czasu wielu lat i posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja również pełne stosunek udanej podróży. Uprzednio teraz kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe skorzystać z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rzeczpospolita federalna niemiaszek czy Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz również bilety autokarowe na przewóz aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu momentu wielu lat również posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja oraz pełne pojęcie udanej podróży. Nim a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe