Deszcz nie opuści południa


We wtorek nad Polską nadal będą wisieć deszczowe chmury. Najwięcej deszczu spadnie na południu kraju - w rejonach najbardziej zagrożonych powodzią. Tam też najzimniej - zaledwie 8 stopni Celsjusza. Na północnym-wschodzie daleko cieplej - od 20 stopni i pogodniej.

BBC podało zupa wyniki wyborów w Wielkiej Brytanii. Zgodnie z wynikami badań "exit poll" zwycięzcami okazali się konserwatyści, lecz nie uzyskali większości w Parlamencie. policja w amerykańskim stanie Georgia wszczęła inkwizycja w sprawie śmierci siedmiuosób, których kości znaleziono w domku kempingowym w miejscowości New Hope - podano w komunikacie przekazanym mediom. Dziesiątki muzeów, setki galerii i tysiące zwiedzających. Za nami kolejna Noc Muzeów, już siódma. W całej Polsce do późnych godzi nocnych, Polacy chłonęli kulturę.Ratyfikacja nowego rosyjsko-amerykańskiego układu o redukcji broni strategicznej musi nadejść zarazem w USA i Rosji - żąda Moskwa. - lub społem ratyfikujemy dokument, bądź proces ten przypuszczalnie nie dojść do skutku - ogłosił prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew Wdowa po Andrzeju Przewoźniku od RMF FM dowiedziała się o zatrzymaniu czterech rosyjskich żołnierzy w związku z kradzieżą kart bankomatowych jej męża. Tragicznie zmarłego w katastrofie pod Smoleńskiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego upamiętnił obelisk z granitową płytą, który stanął na Rynku Maślanym w mieście Skórcz w województwie pomorskim - podał brama gazeta.pl.

Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski zapowiedział, że we wtorek powoła gen. Stanisława Kozieja na stanowisko szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Marszałek Sejmu poinformował też, że nie będzie spieszył się z powołaniem nowego prezesa Narodowego Banku Polskiego.

"Jeśli nie stanie się cud, będzie to konflikt zbrojny nienawiści. Pierwsze raniące słowa już padły. »Prawi« Polacy zaczęli z pogardą mówić o tych innych" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Andrzej Olechowski. aspirant na prezydenta ocenia w ten sposób przebieg kampanii wyborczej, którą określa mianem historycznej. Niemieckie firmy mają już na widelcu miliardowy kontrakt z Katarem. Deutsche Bahn, Siemens i inne przedsiębiorstwa mają szanse przyswoić sobie zamówienia wartości 17 miliardów euro przy modernizacji sieci kolejowej emiratu. niemczyzna członek rządu komunikacji jedzie w tej sprawie nad Zatokę Perską.

Parlament Europejski chce rozzuchwalić kraje członkowskie UE do przyjmowania uchodźców. Eurodeputowani chcą, by za każdego przyjętego uchodźcę państwo dostawało 6 tys. euro. komisja Europejska uznała wcześniej, że na nieznany unijny audycja basta mniej pieniędzy. Eurobasket w Polsce to nie tylko mecze najlepszych drużyn Europy. To także kolejność atrakcji - m.in. popisy jednej z najlepszych na świecie grup od wsadów piłki do kosza - Crazy Dunkers, występy zespołów cheerleaderek oraz koszykarskie miasteczka przedtem halami. - Granie w Totolotka nie zostanie zdelegalizowane. Jest ono chociaż zaliczanie do gier liczbowych, które są częścią rynku hazardowego, ale nie jest to tak uzależniające jak tzw. street gambling, alias głównie automaty i salony do gier - powiedział w I Programie Polskiego Radia Jacek Kapica. podsekretarz finansów skomentował w ten sposób wczorajsze słowa Donalda Tuska o częściowym zdelegalizowaniu gier hazardowych w Polsce.24 używane amerykańskie myśliwce F-16 trafią do Rumunii. Decyzję o zakupie zatwierdziła we wtorek rumuńska Najwyższa rada Obrony. Walkę śnieg-kolej z pewnością przegrywa drugi zawodnik. choć setki pracowników PKP walczą z oblodzeniem sieci trakcyjnej, opóźnienia pociągów sięgają poniekąd kilkunastu godzin. Na platformę Kontakt TVN24 otrzymujemy dramatyczne historie o podróżach pociągami. Opozycyjny aspirant na prezydenta Afganistanu Abdullah Abdullah oświadczył dzisiaj, że nie weźmie udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich 7 listopada, bowiem nie zostały spełnione jego żądania dotyczące zmian w komisji wyborczej.

Remont ul. Jankowskiego w Strzelcach Opolskich


Już wkrótce rozpocznie się w żółwim tempie oczekiwany za pośrednictwem mieszkańców reperacja ulicy Jankowskiego w Strzelcach. Remonty dróg gmina poprzedza, rozeznaniem konieczności modernizacji, czy też napraw infrastruktury umieszczonej pod ziemią w pasie remontowanej drogi.

USA: Zmarł dotychczasowy asystent stanu Alexander Haig


Alexander Haig, który był sekretarzem stanu USA za prezydentury Ronalda Reagana i szefem sztabu Białego Domu za Richarda Nixona i Geralda Forda, zmarł w sobotę w wieku 85 lat - poinformowała ród Haiga.

Adamek zaprasza Arreolę na schabowego i flaki


Tomasz Adamek odniósł dwa zwycięstwa nad Chrisem Arreolą - jedno na ringu, drugie abstrahując od nim. Obaj pięściarze jeszcze przedtem walką przyjęli zakład: kto wygra w ringu, stawia obiad składający się z narodowych potraw. Jak na swoim blogu pisze "Góral", w tym momencie hamburger będzie musiał skosztować flaków i schabowego.

Szczepkowska o pupie i pensji


- zanim podpisaniem umowy jest dozwolone sobie zażyczyć stada gęsi w gabinecie. Mój warunek był wystarczająco logiczny - tak o swoim żądaniu wynagrodzenia za sprawowanie funkcji prezesa ZASP opowiadała Monice Olejnik Joanna Szczepkowska. W "Kropce nad i" aktorka stwierdziła, że to posada wymaga tytanicznej pracy i powinno być opłacane. Szczepkowska odniosła się też do swojego gestu w toku premierowego przedstawienia spektaklu "Persona. konkret Simone", w którym pokazała publiczności i reżyserowi nagą pupę. - Chodziło o wywołanie dyskusji na przedmiot tego czym jest aktor i czym jest reżyser - mówiła.

Białoruska milicja zwolniła zatrzymanych Polaków


W poniedziałek późnym w porze wieczoru białoruska policja zwolniła siedmiu zatrzymanych członków Związku Polaków na Białorusi. Wcześniej, w związku z przejęciem za pośrednictwem funkcjonariuszy Domu Polskiego w Iwieńcu, nasz rzecznik na Białorusi Henryk Litwin został wezwany do kraju na konsultacje.

o ile chcesz kupić ekonomicznie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów w środku Europie także inwertor logiczna poprzednio chwilą. Nasze bilety autokarowe to permanentnie gwarancja na miarodajny transport autokarem wewnątrz środku komfortowych warunkach. O ile chcesz robić zakupy bilet autokarowy do wnętrza środku kilka minut powienieneś o ile chcesz buszować po sklepach bez zbytnich kosztów bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe oraz sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów aż do wnętrza Europie także inwertor logiczna zaledwie co. Nasze bilety autokarowe to zawsze gwarancja na autorytatywny przejazd autokarem aż do wnętrza komfortowych warunkach. Jeśli chcesz buszować po sklepach bilet autokarowy aż do wnętrza lekko minut powienieneś wyeksploatować z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rfn czy Wielka Brytania. Na zapewne znajdziesz i bilety autokarowe na transport aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu czasu wielu lat i posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja również pełne stosunek udanej podróży. Uprzednio teraz kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe skorzystać z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rzeczpospolita federalna niemiaszek czy Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz również bilety autokarowe na przewóz aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu momentu wielu lat również posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja oraz pełne pojęcie udanej podróży. Nim a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe