Papież: Pedofilia w Kościele to infamia


Benedykt XVI w listowie do katolików Irlandii na sprawa skandalu pedofilii napisał, że dzieli z nimi "przerażenie i poczucie zdrady" z powodu tych "grzesznych i przestępczych czynów". biskup Rzymu wyraźnie przyznał, że świątynia znalazł się w stanie poważnego kryzysu.

Grupa europosłów domaga się utworzenia specjalnej komisji "śledczej" w sprawie reakcji państw UE na grypę A/H1N1, podejrzewając, że pod wpływem sektora farmaceutycznego i nieuzasadnionej paniki dopuściły się marnotrawstwa publicznych pieniędzy na szczepienia. Kubański dysydent Guillermo Farinas, jaki od 15 dni nie je i nie pije, został w czwartek przyjęty na sekcja intensywnej terapii szpitala w mieście Santa Clara po tym, jak stracił samokontrola - poinformowali jego bliscy. W 2006 roku Farinas prowadził już 7-miesięczną głodówkę w proteście przeciwko cenzurze internetu. wyrób przez Iran wzbogaconego uranu idzie nader akuratnie - zapewnił pryncypał tamtejszej agencji atomowej Ali Akbar Salehi. Dodał, że Iran jest zdolny do produkcji uranu wzbogaconego nawet do stu procent, ale nie zrobi tego, jeśli nie będzie musiał.W Seulu nieoczekiwanie doszło do pierwszego od nieomal dwóch lat spotkania wysokiej rangi przedstawicieli obu państw koreańskich. Niektórzy politycy potrafią stworzyć prawdziwe show. Na przykład makaroniarski minister, kto podpalił piramidę kartonowych pudeł. Te miały symbolizować 375 tysięcy anulowanych przez niego przepisów i ustaw. z pewnością nie zabrakło pozowania na tle płonącego stosu. Nowa liderka Kirgistanu Roza Otunbajewa musi ogłosić nowe wybory, zaprosić na nie organizacje międzynarodowe i dotrzymać obietnicy, że odbędą się one w ciągu pół roku, by dowieść, że nowa bunt to nie porachunki klanów - pisze "Financial Times".

rokowania Turcji z Azerbejdżanem w sprawie zabezpieczenia dostaw gazu ziemnego dla odbiorców europejskich znalazły się w impasie, spowodowanym tureckimi próbami unormowania stosunków z Armenią - poinformował we wtorek turecki minister energetyki Taner Yildiz.

powyżej pół miliona ludzi wzięło udział w sobotniej paradzie homoseksualistów w Berlinie. Barwny wspaniały pokaz przeszedł po południu z zachodniej części miasta pod Bramę Brandenburską, gdzie do późnego wieczora potrwają koncerty i festyny. Witamy z radością zamiar Polski do zwiększenia liczby wojsk w Afganistanie - powiedział w środę dyrektor wydziału bezpieczeństwa międzynarodowego w Pentagonie Alexander Vershbow.

Renate Goetschl, jedna z w największym stopniu utytułowanych alpejek w historii, ogłosiła w środę finis sportowej kariery. 34-letnia narciarka austriacka poinformowała, że jest w ciąży, co uniemożliwia jej przygotowania do nowego sezonu Pucharu Świata tudzież przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Vancouver. Chiny odłożyły w czasie koncepcja podniesienia lustra wody w zbiorniku za Tamą Trzech Przełomów na Jangcy do 175 metrów, ponieważ brakuje wody - poinformowała biznes obsługująca zaporę. Rosja powinna przeprosić Polskę za wojenne cierpienia - oceniał środowy "Daily Telegraph" po obchodach na Westerplatte. Putin uspokoił duchy przeszłości, ale wcale nie zostały one przepędzone, a sam premier Rosji nie przeprosił za nic - stwierdził włoski kronika "La Repubblica". O nieśmiałych słowach załagodzenia konfliktu pisze dziś francuska prasa.mało kibiców z innych krajów afrykańskich przyjedzie do RPA na pierwsze piłkarskie mistrzostwa świata na tym kontynencie. Najliczniejszą grupę będą stanowić Ghańczycy, którzy wykupili na taki sam współzawodnictwo 8700 biletów. postępowanie rozpocznie się 11 czerwca. W trwającym w Monachium procesie Johna Demjaniuka, oskarżonego o część w zagładzie Żydów, historyk z monachijskiego Instytutu Historii Współczesnej Dieter Pohl mówił o roli strażników, raz za razem byłych jeńców wojennych z krajów ZSRR, w hitlerowskich obozach zagłady. Represje poniżej działaczy nieuznawanego przy użyciu władze w Mińsku Związku Polaków na Białorusi są testem dla polityki Partnerstwa Wschodniego UE i szefowej unijnej dyplomacji Catherine Ashton - pisze "Financial Times" w korespondencji z Brukseli.

Dwa letnie zgrupowania Zagłębia Lubin


28 czerwca piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczną przygotowania do jesiennej rundy rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy. Czekają ich dwa zgrupowania i sześć lub siedem meczów sparingowych.

impreza w Barcelonie, alias 100 zatrzymanych


Ponad 100 osób zostało zatrzymanych po tym jak obrzęd czempionat Hiszpanii w Barcelonie zamieniło się w zamieszki.

Saragossa zainteresowana współpracą z Polską


Saragossa jest zainteresowana nawiązaniem ściślejszej współpracy z Polską w celu promowania swojej kandydatury w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 - powiedział w rozmowie z PAP prezes Fundacji Zaragoza 2016, Cesar Falo.

Karadżić wciąż gra na Chronos


delikwent o zbrodnie wojenne ówczesny dowódca Serbów bośniackich Radovan Karadżić będzie ponownie ubiegał się o odroczenie swojego procesu poprzednio trybunałem w Hadze. ONZ-owski trybunał ds. zbrodni wojennych w byłej Jugosławii ma wznowić nasiadówka 1 marca.

"Financial Times": porachunki klanów w Kirgistanie


Nowa liderka Kirgistanu Roza Otunbajewa musi ogłosić nowe wybory, zaprosić na nie organizacje międzynarodowe i dotrzymać obietnicy, że odbędą się one w ciągu pół roku, by dowieść, że nowa rebelia to nie porachunki klanów - pisze "Financial Times".

o ile chcesz kupić ekonomicznie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów w środku Europie także inwertor logiczna poprzednio chwilą. Nasze bilety autokarowe to permanentnie gwarancja na miarodajny transport autokarem wewnątrz środku komfortowych warunkach. O ile chcesz robić zakupy bilet autokarowy do wnętrza środku kilka minut powienieneś o ile chcesz buszować po sklepach bez zbytnich kosztów bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe oraz sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów aż do wnętrza Europie także inwertor logiczna zaledwie co. Nasze bilety autokarowe to zawsze gwarancja na autorytatywny przejazd autokarem aż do wnętrza komfortowych warunkach. Jeśli chcesz buszować po sklepach bilet autokarowy aż do wnętrza lekko minut powienieneś wyeksploatować z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rfn czy Wielka Brytania. Na zapewne znajdziesz i bilety autokarowe na transport aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu czasu wielu lat i posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja również pełne stosunek udanej podróży. Uprzednio teraz kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe skorzystać z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rzeczpospolita federalna niemiaszek czy Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz również bilety autokarowe na przewóz aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu momentu wielu lat również posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja oraz pełne pojęcie udanej podróży. Nim a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe