Górnicy bez podręczników


Młodzi górnicy w opałach. Nie dość, że do 2015 na emerytury odejdzie wielu ich wykwalifikowanych, mogących się wziąć udział doświadczonych kolegów, to jeszcze nie mają się z czego uczyć - bo podręczniki do nauki zawodu mają notorycznie kilkadziesiąt lat i nie wybitnie przystają do obecnej sytuacji.

Po ostrej kłótni z profesorem Ireneuszem Krzemińskim, prof. Jadwiga Staniszkis ostentacyjnie wyszła ze studia TVN24, gdzie brała porcja w programie "Fakty po Faktach". Socjolodzy nie mogli porozumieć się ws. oceny polityki prowadzonej przy użyciu czołowych polityków lokalny - Jarosława Kaczyńskiego i jego rywala w wyborach prezydenckich Bronisława Komorowskiego. Strach, histeria i gust gorzkiego płynu Lugola z jednej strony i piękna pogoda z drugiej. Wasze wspomnienia sprzed 24 lat, gdy doszło do katastrofy w Czarnobylu, są różne, zależne są od wieku, miejsca zamieszkania czy zawodu. Niemal wszystkie łączy jedna rzecz: przerażenie o zdrowie swoje i swych dzieci. Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich pozytywnie zaopiniowała projekt przyszłorocznego budżetu Kancelarii Sejmu. Zamrożeniu, już inny rok z rzędu, mają ulec uposażenia posłów - poinformował szef komisji Jerzy Budnik (PO).- W sierpniu 1989 roku nie zauważyłem, że Lech Wałęsa od początku myślał o prezydenturze - powiedział w TVP 1 Tadeusz Mazowiecki, szef rządu pierwszego niekomunistycznego rządu w Europie Wschodniej. Równo 20 lat temu, 24 sierpnia Mazowiecki został desygnowany na prezesa Rady Ministrów. Propozycję objęcia tego stanowiska złożył mu wówczas Wałęsa. Mija pierwsza rocznica tragicznego pożaru hotelu socjalnego w Kamieniu Pomorskim (Zachodniopomorskie). Zginęło wówczas 23 mieszkańców budynku, w tym 13 dzieci. Był to jeden z najtragiczniejszych pożarów w powojennej historii Polski. notatka sejmowej komisji śledczej ds. nacisków spierali się zanim przesłuchaniem ministra-koordynatora służb specjalnych w latach 2005-2007 Zbigniewa Wassermanna (PiS), czy w pracach komisji przypadkiem udzielać się jej naczelny Andrzej Czuma (PO). Po dyskusji Czuma ogłosił godzinną przerwę, aby skonsultować się z sejmowymi prawnikami.

SLD ostro skrytykowało skład powołanej dzień wczorajszy przy użyciu premiera Donalda Tuska Rady Gospodarczej. - To sami neoliberałowie. Pamiętają Państwo hasło "By żyło się lepiej. Wszystkim"? Otóż, będzie się żyło lepiej, nic bardziej błędnego tym, którym już żyje się dobrze - mówiła Izabela Jaruga-Nowacka.

prezes rady ministrów podjął dobrą decyzję nie kandydując w wyborach prezydenckich - tak wynika z pierwszego, gorącego sondażu MillwardBrown SMG/KRC dla TVN24, wykonanego tuż po ogłoszeniu decyzji premiera. Już we wtorek rozpocznie się tok pomiędzy byłym a obecnym prezydentem. Lech Wałęsa żąda od Lecha Kaczyńskiego by wycofał się ze słów, w których przedstawił go jako agenta SB o kryptonimie Bolek. Wałęsa domaga się i wpłaty 100 tys. zł zadośćuczynienia. Na razie brak reakcji Pałacu na pozew.

wtajemniczenie e-sądu, czyli elektronicznego postępowania upominawczego, obniżenie świadczeń emerytalnych dla byłych funkcjonariuszy służb specjalnych PRL oraz wydłużenie urlopów macierzyńskich i wprowadzenie ojcowskich - to główne zmiany w prawie, które wejdą w życie w nowym roku. Na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, przed Grobem Nieznanego Żołnierza rozpoczęły się w południe główne uroczystości z okazji Święta Niepodległości. W opinii szefa sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Ryszarda Kalisza (Lewica), stołeczna prokuratura już na początku postępowania w sprawie przecieku w tzw. aferze gruntowej popełniła "kolosalny, szkolny błąd", badając jeno wersję udziału w nim b. szefa MSWiA Janusza Kaczmarka.boss polskiej dyplomacji Radosław Sikorski chce mianować ambasadorem w Budapeszcie absolwenta MGIMO, alias Moskiewskiego Instytutu Stosunków Międzynarodowych. Chodzi o Romana Kowalskiego, o którym głośno było przedtem dwoma laty, gdy został wicedyrektorem kadr MSZ - informuje serwis tvp.info. wyraziciel Praw Obywatelskich przyłączył się do tego apelu Jacka Żakowskiego i Leopolda Ungera, którzy wezwali do walki z wulgarnymi komentarzami na forach internetowych. Janusz Kochanowski poinformował o tym w oświadczeniu zatytułowanym "Chamstwo zagraża wolności". werdykt w sprawie wyjazdu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Moskwy zapadnie najprawdopodobniej po świętach - poinformował w środę prezydencki członek rządu Paweł Wypych. Prezydent został zaproszony na uroczyste obchody 65. rocznicy zwycięstwa nad nazistowskimi Niemcami, które odbędą się 9 maja w rosyjskiej stolicy.

Nigeryjski szwindel na katastrofie smoleńskiej


To wygląda na kombinacja nigeryjskie - tak policja komentuje rozsyłane świeżo e-maile z ofertą skorzystania z lokaty lub odszkodowania po jednej z ofiar tragedii w Smoleńsku. Jeden z takich listów publikuje "Dziennik periodyk Prawna".

Premier prawdopodobnie odwołać prezesa GUS


Prawdopodobna jest dymisja Józefa Oleńskiego, prezesa Głównego Urzędu Statystycznego - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

minister wyrzuca emerytów


Gdy poziom przekonuje, że Polacy powinni pracować jak najdłużej, minister rolnictwa pozbywa się pracowników, którzy osiągnęli wiek emerytalny - pisze "Dziennik periodyk Prawna".

Stolica: "Sytuacja poważna, ale nie dramatyczna"


kazus w stolicy jest poważna, ale nie dramatyczna - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Miasto przygotowuje się do ewakuacji, ale na razie nie ma takiej potrzeby - dodał wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski.

Rozpoczęła się wyprzedaż majątku Francji


Francuskie państwo wyprzedaje nieruchomości: zamki, wiejskie dwory i miejskie pałace. W przetargach na 1700 nieruchomości mogą uczestniczyć też cudzoziemcy - powiedział francuski minister budżetu, wydatków publicznych i reformy państwa Francois Baroin.

o ile chcesz kupić ekonomicznie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów w środku Europie także inwertor logiczna poprzednio chwilą. Nasze bilety autokarowe to permanentnie gwarancja na miarodajny transport autokarem wewnątrz środku komfortowych warunkach. O ile chcesz robić zakupy bilet autokarowy do wnętrza środku kilka minut powienieneś o ile chcesz buszować po sklepach bez zbytnich kosztów bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe oraz sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów aż do wnętrza Europie także inwertor logiczna zaledwie co. Nasze bilety autokarowe to zawsze gwarancja na autorytatywny przejazd autokarem aż do wnętrza komfortowych warunkach. Jeśli chcesz buszować po sklepach bilet autokarowy aż do wnętrza lekko minut powienieneś wyeksploatować z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rfn czy Wielka Brytania. Na zapewne znajdziesz i bilety autokarowe na transport aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu czasu wielu lat i posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja również pełne stosunek udanej podróży. Uprzednio teraz kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe skorzystać z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rzeczpospolita federalna niemiaszek czy Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz również bilety autokarowe na przewóz aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu momentu wielu lat również posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja oraz pełne pojęcie udanej podróży. Nim a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe