Kuba: lawinowy wzrost przemytu narkotyków


nieledwie 3,2 tony narkotyków skonfiskowano na Kubie w 2009 roku, nad bis więcej niż w 2008 roku - podały kubańskie media, przypisując zwiększenie przemytu "niezaspokojonemu popytowi na rynku USA".

Bronisław Komorowski, kto przebywa w Moskwie z dwudniową wizytą, spotkał się z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem. Marszałek Sejmu, pełniący obowiązki głowy państwa przyjechał do Rosji na uroczyste obchody 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Władze Sri Lanki wydały w niedzielę o świcie zawiadomienie zanim tsunami po trzęsieniu ziemi na Oceanie Indyjskim - poinformowała filia Reutera. W komentarzu do czwartkowych wyborów w Afganistanie "New York Times" wybija w artykule wstępnym w piątek potrzebę dalszych kroków, koniecznych do poprawy sytuacji w tym kraju. Zaznacza, że władze afgańskie i rządy zachodnie nie mają wiele czasu na pokonanie groźnych trendów towarzyszących poprzedniej kadencji prezydenta Hamida Karzaja.Tomasz Wiktorowski powołał Agnieszkę Radwańską, Martę Domachowską, Klaudię Jans i Alicję Rosolską na spotkanie z Hiszpanią. To najmocniejszy obecnie skład, który mógł okazywać kapitan reprezentacji lokalny startującej w tenisowych rozgrywkach o Fed Cup. Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama nieopodal licznych obowiązków dyplomatycznych w trakcie wizyty w Chinach znalazł czas, by dosięgnąć się z mieszkającym tam swoim przyrodnim bratem. debata trwała aczkolwiek nic bardziej błędnego 5 minut. Zima zaatakowała Szkocję i Irlandię Północną. Silne wichury i intensywne śnieżyce pozbawiły prądu tysiące ludzi. Trudne warunki na drogach doprowadziły do wielu wypadków. Informację i film ze śnieżycy w Irlandii przysłał na platformę infrastruktura TVN24 internauta Paweł.

W organizmie Adriana Mutu na nowo wykryto niedozwoloną substancję. Rumuńskiemu piłkarzowi Fiorentiny grozi co więcej czteroletnia dyskwalifikacja, bo już przedtem wykryto u niego kokainę.

raz po raz więcej byłych więźniów Guantanamo, którzy po uwolnieniu ponownie przyłączają się do Al-Kaidy lub innych ugrupowań terrorystycznych - podaje agencja Reutera, powołując się na źródła w amerykańskim Departamencie Obrony. Do terroryzmu ma już wracać co piąty uwolniony. 30-letni bramkarz KGHM Zagłębia Lubin Bojan Isailović znalazł się w 24-osobowej reprezentacji Serbii na finały piłkarskich mistrzostw świata (11 czerwca-11 lipca) w RPA.

Z okazji 70. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej szwedzkie przewodnictwo Unii Europejskiej przygotowało specjalną deklarację, w której przypomina o bolesnej lekcji tej wojny dla Europy zaś moralnym i politycznym obowiązku UE w budowaniu pokoju na świecie. Właścicielka nowojorskiej sieci call-girls dla VIP-ów, która dostarczała je m.in. byłemu gubernatorowi stanu nieznany Jork, zgłosiła swoją kandydaturę w tegorocznych wyborach gubernatora. Mówi, że poprawi sytuację budżetową stanu dzięki legalizacji prostytucji. W co bynajmniej sześciu francuskich gazetach, stacjach radiowych i telewizyjnych pojawił się niedawno - w relacjach z trwającego procesu Johna Demjaniuka - fraza "polski koczowisko koncentracyjny (zagłady)". Jak dowiedzieli się dziennikarze, rzecznik RP w Paryżu wysłał już listy z protestem wbrew temu sformułowaniu.- Mam wszystko czego potrzebuję, nie potrzebuję tych pieniędzy - oświadczył bystry rosyjski matematyk. Gieorgij Perelman, mimo że żyje w nędzy, dalszy raz odmówił przyjęcia milionowej nagrody za osiągnięcia w dziedzinie matematyki. O swojej decyzji powiedział brytyjskim dziennikarzom z "The Daily Mail". Pięć obrazów autorstwa wielkich malarzy zostało skradzionych z jednego z paryskich muzeów. zaleta dzieł Pabla Picassa, Henri Matisse'a, Georges'a Braque'a, Fernanda Legera oraz Amadeo Modiglianiego szacuje się na 500 mln euro. Po przerwie spowodowanej żałobą narodową, na boiska Ekstraklasy wrócili piłkarze. W Gliwicach miejscowy Piast przegrał z Polonią stolica Polski 0-2 (0-1) w meczu 24. kolejki.

"Kościół nie zakazuje zgłaszania pedofilii"


Normy obowiązujące w Kościele "nigdy nie zabraniały zgłaszania wykorzystywania nieletnich wymiarowi sprawiedliwości" - oświadczył eksponent Watykanu, księżulek Federico Lombardi.

Tajlandia: w obawie przedtem starciami odwołali wiec


Antyrządowi demonstranci odwołali zamierzony parada protestacyjny w stolicy Tajlandii Bangkoku w obawie nim możliwymi starciami z siłami bezpieczeństwa.

Spędził dwa tygodnie pod gruzami. Żyje!


Amerykańscy żołnierze wyciągnęli we wtorek żywego mężczyznę z budynku zawalonego w czasie trzęsienia ziemi na Haiti - poinformowała agencja Reutera powołując się na świadków.

Francja: nasz głosiciel poskarżył się prezesowi TV


pryncypał francuskiej telewizji publicznej zareagował ze zrozumieniem na krytyczne uwagi ambasadora RP w Paryżu, Tomasza Orłowskiego, dotyczące pomijania roli Polaków w II wojnie światowej w filmie dokumentalnym pt. "Apokalipsa" - donoszą źródła. co więcej stary France Television podkreślił rzetelność tego dokumentu.

USA ujawniły wielkość swego arsenału atomowego


Na konferencji przeglądowej Traktatu o Nieproliferacji Broni Nuklearnej (NPT) sekretarz stanu USA Hillary Clinton oświadczyła, że Stany Zjednoczone ujawnią kwant posiadanych nuklearnych głowic bojowych i oskarżyła Iran o lekceważenie postanowień tego traktatu.

o ile chcesz kupić ekonomicznie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów w środku Europie także inwertor logiczna poprzednio chwilą. Nasze bilety autokarowe to permanentnie gwarancja na miarodajny transport autokarem wewnątrz środku komfortowych warunkach. O ile chcesz robić zakupy bilet autokarowy do wnętrza środku kilka minut powienieneś o ile chcesz buszować po sklepach bez zbytnich kosztów bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe oraz sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów aż do wnętrza Europie także inwertor logiczna zaledwie co. Nasze bilety autokarowe to zawsze gwarancja na autorytatywny przejazd autokarem aż do wnętrza komfortowych warunkach. Jeśli chcesz buszować po sklepach bilet autokarowy aż do wnętrza lekko minut powienieneś wyeksploatować z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rfn czy Wielka Brytania. Na zapewne znajdziesz i bilety autokarowe na transport aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu czasu wielu lat i posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja również pełne stosunek udanej podróży. Uprzednio teraz kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe skorzystać z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rzeczpospolita federalna niemiaszek czy Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz również bilety autokarowe na przewóz aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu momentu wielu lat również posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja oraz pełne pojęcie udanej podróży. Nim a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe