Prasa: polscy żołnierze są wystawieni na ataki


Polscy żołnierze, służący w Afganistanie, są słabo uzbrojeni i wystawieni na ataki - pisze belgijski diariusz "La Libre Belgique" w artykule, poświęconym dymisji generała Waldemara Skrzypczaka.

sojusz Polaków na Białorusi został potraktowany wzorem cela terrorystyczna - takie konfrontacja znalazło się w rosyjskim dzienniku "Moskowskij Komsomolec". "Władze w Mińsku nie wierzą, iż stolica Polski tak zamierza wtłoczyć się w pełen powagi spór dyplomatyczny z Białorusią" - tak z kolei polsko-białoruski spór ocenia "Kommiersant". W środę sąd odebrał Związkowi Dom lokalny w Iwieńcu. W drodze na rozprawę zatrzymanych zostało kilkunastu działaczy organizacji. - Hokej zawsze był numerem "jeden" w moim życiu - mówi Anże Kopitar. 22-latek ze Słowenii jest rewelacją nowego sezonu NHL. Po 12 meczach przypadkowo lideruje w punktacji kanadyjskiej z 21 pkt (10 goli plus 11 asyst). Skąd wziął się rozrywkowy Anże? Kanclerz Angela Merkel jest przeciwna, by w Niemczech zawiązywać gimnazja tureckie, jak zaproponował to prezes rady ministrów Turcji Recep Tayyip Erdogan. Jak podaje memoriał "Passauer Neue Presse", zdaniem Merkel takie szkoły nie pomagają w integracji.36-letni Martin Palermo przeżywa dni chwały, o których nie puder już prawa śnić. Brakowało 30 sekund, by zapasowy poznańskiego Lecha złamał kier boskiemu Diego. Kontrowersyjna akt prawny o ochronie nieletnich przed szkodliwymi treściami weszła w życie na Litwie. Mają do niej zastrzeżenia m.in. Amnesty International i zgromadzenie Europy. W Arteku, legendarnym obozie pionierskim na Krymie, dochodziło do gwałtów na dzieciach, a uczestniczyli w nich "wysoko postawieni przestępcy" - zaalarmował deputowany opozycyjnej, prorosyjskiej Partii Regionów Ukrainy Wadym Kołesnyczenko. sztab Arteku kategorycznie odrzuca oskarżenia.

USA są zaniepokojone rosnącą rolą broni atomowej w doktrynie wojennej Rosji, co jest sprzeczne z planami prezydenta Baracka Obamy dotyczącymi kontroli zbrojeń - powiedziała przedstawicielka Pentagonu Michele Flournoy w "Financial Timesie".

potrójny znakomitość lokalny prusak Bryan Bouffier z pilotem Xavierem Panserim wystartują w 6. rajdzie Lotos Baltic Cup (14-16 maja), drugiej rundzie MP. Bouffier pojedzie Peugeotem 207 S2000. powyżej 460 tysięcy osób wzięło udział w sobotnich wiecach z okazji święta pracy, organizowanych w całych Niemczech przez organizacje związków zawodowych. Manifestacje upłynęły pod znakiem krytyki rynków finansowych.

Być prawdopodobnie już za pięć lat zaraza AIDS będzie wyłącznie smutnym wspomnieniem. Ma w tym odciążyć ponadprogramowy program, zorientowany do wszystkich mieszkańców regionów o podwyższonym ryzyku, podaje "The Times". Nie iks pies cieszy się spokojnym życiem na kanapie. Niektóre czworonogi ryzykują życiem dla człowieka. Pies-saper, kombatant z Afganistanu, został w środę uhonorowany medalem za odwagę. ceremoniał dekoracji czworonogiego bohatera odbyła się w londyńskim muzeum wojny. Rozstawiony z numerem szóstym Amerykanin Andy Roddick pokonał Hiszpana Rafaela Nadala (4.) 4:6, 6:3, 6:3 w półfinale turnieju ATP Masters 1000 na twarych kortach w Miami (z pulą nagród 4,5 mln dol.).Legia stolica Polski rozpoczęła akcję promocyjną mającą na celu zapełnienie nowego stadionu, jaki do użytku ma być karny w lipcu tego roku. Klub, jaki od kilku lat jest w ostrym konflikcie ze swoimi kibicami, szczerze stara się dostać grupę nowych sympatyków. Kto przerobi na żyletki setki rosyjskich rakiet, leżących w wojskowych składach? - zastanawia się przedstawicielstwo Mienia Wojskowego. Choć bez problemu sprzedają się w tym roku wycofane z armii okręty i czołgi, to trzeba coś dokonać z dziesiątkami tysięcy nabojów, min i granatów. Czy Władimir Putin wyrzeknie się Józefa Stalina? - pyta na swojej stronie internetowej pamiętnik "Moskowskij Komsomolec", zapowiadając kwietniowe wywiad szefa rządu Rosji z premierem własny Donaldem Tuskiem w Lesie Katyńskim koło Smoleńska.

Spór o przedstawienie Madonny w kolejnym kraju


Święty Synod bułgarskiej Cerkwi prawosławnej w opublikowanym oficjalnym oświadczeniu sprzeciwił się koncertowi amerykańskiej gwiazdy muzyki pop Madonny w Sofii w najbliższą sobotę.

Nie będzie tematu Semenyi na Radzie IAAF


Nie będzie dyskusji w sprawie Caster Semenyi na najbliższym spotkaniu Rady, które odbędzie się w Monako 20-21 listopada - poinformowało Międzynarodowe federacja Federacji Lekkoatletycznych (IAAF).

Myślimy Blackpool, mówimy...


Nie, nie. Nie mówimy Lenin (w myśl powiedzenia z komunistycznych czasów "Mówimy partia, myślimy Lenin i na odwrót). Gdy myślimy Blackpool mówimy piaszczyste plaże na Morzem Irlandzkim, Blackpool Tower, mola, Winter Gardens i park rozrywki Pleasure Beach a Waleri Biełokon.

Steinmeiera cieszy ratyfikowanie Traktatu za pomocą Polskę


minister spraw zagranicznych fryc Frank-Walter Steinmeier oświadczył, że cieszy się z ratyfikowania przez Polskę Traktatu Reformującego Unię Europejską, i wyraził nadzieję, iż wnet uczyni to również republika Czeska.

Włochy chcą zaoszczędzić 25 mld euro w dwa lata


Polityczne spory, protesty związków zawodowych i liczne kontrowersje wywołał we Włoszech przyjęty przez poziom Silvio Berlusconiego program oszczędności, przewidujący cięcia budżetowe w wysokości 24,9 miliardów euro w ciągu najbliższych dwóch lat.

o ile chcesz kupić ekonomicznie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów w środku Europie także inwertor logiczna poprzednio chwilą. Nasze bilety autokarowe to permanentnie gwarancja na miarodajny transport autokarem wewnątrz środku komfortowych warunkach. O ile chcesz robić zakupy bilet autokarowy do wnętrza środku kilka minut powienieneś o ile chcesz buszować po sklepach bez zbytnich kosztów bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe oraz sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów aż do wnętrza Europie także inwertor logiczna zaledwie co. Nasze bilety autokarowe to zawsze gwarancja na autorytatywny przejazd autokarem aż do wnętrza komfortowych warunkach. Jeśli chcesz buszować po sklepach bilet autokarowy aż do wnętrza lekko minut powienieneś wyeksploatować z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rfn czy Wielka Brytania. Na zapewne znajdziesz i bilety autokarowe na transport aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu czasu wielu lat i posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja również pełne stosunek udanej podróży. Uprzednio teraz kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe skorzystać z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rzeczpospolita federalna niemiaszek czy Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz również bilety autokarowe na przewóz aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu momentu wielu lat również posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja oraz pełne pojęcie udanej podróży. Nim a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe