USA ma koncepcja ataku na Iran


Amerykańskie siły zbrojne opracowały awaryjny plan możliwego uderzenia wojskowego na irańskie instalacje atomowe - twierdzi odpowiedzialny m.in. za operacje w Iraku i Afganistanie gen. David Petraeus. Byłoby nieodpowiedzialne ze okolica wojskowych, gdyby nie przygotowali się na taką przypadek - przekonywał w wywiadzie dla CNN.

Kto przerobi na żyletki setki rosyjskich rakiet, leżących w wojskowych składach? - zastanawia się Agencja Mienia Wojskowego. niemniej bez problemu sprzedają się w tym roku wycofane z armii okręty i czołgi, to trzeba coś zrobić z dziesiątkami tysięcy nabojów, min i granatów. Tysiące Amerykanów zaczepią się dzisiaj przeciwko świńskiej grypie. Sobota to dzień, podczas gdy poniekąd w każdym stanie USA organizowane są masowe szczepienia. Iran będzie sam produkować etylina nuklearne potrzebne do funkcjonowania jego reaktora badawczego, jeśli nie dostarczy go wspólnota międzynarodowa - ostrzegł w sobotę nierzeczywisty rangą klecha irański.Od 2012 r. nowe opony sprzedawane w Unii Europejskiej będą musiały być zaopatrzone w etykietki informujące o ich wpływie na zużycie paliwa, przyczepności do wilgotnego podłoża zaś hałasie. "Dziękuję Bogu za to, że pomógł nam otworzyć dziewiczy podział w życiu Ukrainy" - oświadczył Wiktor Janukowycz, który wedle sondaży powyborczych w drugiej turze wyborów prezydenckich odniósł zwycięstwo nad swą kontrkandydatką, premier Julią Tymoszenko. Koncern British Petroleum (BP) podejmie w środę o brzasku kolejną próbę powstrzymania katastrofalnego wycieku ropy naftowej z uszkodzonego szybu w Zatoce Meksykańskiej - poinformował w pierwszy dzień tygodnia zarządca firmy Doug Settles.

Włoski polonista, tłumacz i redaktor literatury polskiej Francesco M. Cataluccio stanął w obronie pamięci swego przyjaciela Ryszarda Kapuścińskiego. Na łamach dziennika "Il Sole-24 Ore" napisał o polemikach wokół biografii pisarza i reportażysty.

W 1983 roku ówczesny zwierzchnik watykańskiego banku Ior arcybiskup Paul Marcinkus spotkał się pod Rzymem z porwaną córką pracownika Watykanu - Emanuelą Orlandi, której losów do tej pory nie udało się wyjaśnić - pisze włoska prasa periodyczna powołując się na zeznania przyjaciółki szefa bandy przestępców, pewno stojących za porwaniem. Działacze mniejszości latynoskiej mają pretensje do prezydenta Baracka Obamy, że nie realizuje swej wyborczej obietnicy zreformowania imigracji i stopniowej legalizacji nielegalnych imigrantów w USA. Grożą, że nie poprą jego reelekcji.

Już lecz nie całkiem pół miliona polskich imigrantów pozostało w Wielkiej Brytanii. Polacy wyjeżdżają z Wysp, bo nie mają tam szansy na awans i dobre zarobki. Takie wyniki przynosi raport przygotowany na rozporządzenie brytyjskich władz, a ujawniony za pomocą kronika "Guardian". Największa idol Cleveland Cavaliers - LeBron James po dwóch dniach spędzonych w łóżku z objawami grypy pojawił się w czwartek nieoczekiwanie na treningu. Jego figura nie przysporzyła mu sympatii w gronie kolegów z zespołu, jakkolwiek działacze klubu NBA zapewniają, że nie chorował na świńską grypę. Benedykt XVI nigdy nie był biernym obserwatorem przypadków pedofilii w Kościele, chociaż wprowadził ważne zmiany w nieomal kościelnym zwiększające ochronę niepełnoletnich - napisał w dzisiejszym wydaniu dziennika "The Times" arcybiskup Westminsteru Vincent Nichols.wiodący futbolista Cagliari Calcio, Davide Biondini znajduje się w kręgu zainteresowań AC Milan - informują włoskie media. Biondini dołączył do ekipy "Rossoblu" latem 2006 roku z Regginy i szybko zyskał status gwiazdy. Jedna osoba zginęła a dwoje zostały ranne w ataku bombowym, do którego doszło w niedzielę w porze wieczoru w Atenach. Krytykując decyzję o uhonorowaniu Stepana Bandery tytułem Bohatera Ukrainy deputowani Parlamentu Europejskiego (PE) z krajowy powinni pomnieć o stosunku komunistycznej Moskwy do Armii Krajowej - oświadczył były ukraiński prezydent Wiktor Juszczenko.

Policyjna obława na więźniów


W Niemczech trwa policyjna obława na dwóch więźniów, którzy w czwartek wieczorową porą uciekli z więzienia w Akwizgranie. Policja ostrzega: mężczyźni są uzbrojeni i wyjątkowo niebezpieczni.

Zmarł zwierzchnik artystyczny igrzysk w Vancouver


- Zmarł dyrektor artystyczny zimowej olimpiady w Vancouver, Leo Obstbaum - poinformował komitet organizacyjny najbliższych igrzysk, nie precyzując przyczyny zgonu.

"Polacy będą bić się o nazwiska"


- Litewscy Polacy nadal będą bić się o ustawa do swojego nazwiska - powiedział prowadzący Akcji Wyborczej Polaków na Litwie, eurodeputowany Waldemar Tomaszewski. 6 listopada litewski Sąd ustrojowy podjął w tej sprawie decyzję niesatysfakcjonującą Polaków.

UE: trzecie spotkanie koordynacyjne ws. przyszłości Opla


Ministrowie gospodarki krajów członkowskich UE, kierownictwo amerykańskiego producenta samochodów General Motors i Komisja Europejska spotkają się w poniedziałek w Brukseli na kolejnych rozmowach o przyszłości europejskich zakładów GM Opel-Vauxhall.

Bułgaria łagodzi kontrowersyjne przepisy


Parlament bułgarski pod naciskiem opinii publicznej zrezygnował z przyjętych w pierwszym czytaniu w grudniu zapisów ustawy o wiadomościach elektronicznych. Zapisy te dawały MSW daleko idące uprawnienia do inwigilacji w internecie.

o ile chcesz kupić ekonomicznie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów w środku Europie także inwertor logiczna poprzednio chwilą. Nasze bilety autokarowe to permanentnie gwarancja na miarodajny transport autokarem wewnątrz środku komfortowych warunkach. O ile chcesz robić zakupy bilet autokarowy do wnętrza środku kilka minut powienieneś o ile chcesz buszować po sklepach bez zbytnich kosztów bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe oraz sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów aż do wnętrza Europie także inwertor logiczna zaledwie co. Nasze bilety autokarowe to zawsze gwarancja na autorytatywny przejazd autokarem aż do wnętrza komfortowych warunkach. Jeśli chcesz buszować po sklepach bilet autokarowy aż do wnętrza lekko minut powienieneś wyeksploatować z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rfn czy Wielka Brytania. Na zapewne znajdziesz i bilety autokarowe na transport aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu czasu wielu lat i posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja również pełne stosunek udanej podróży. Uprzednio teraz kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe skorzystać z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rzeczpospolita federalna niemiaszek czy Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz również bilety autokarowe na przewóz aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu momentu wielu lat również posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja oraz pełne pojęcie udanej podróży. Nim a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe