USA ma plan ataku na Iran


Amerykańskie siły zbrojne opracowały awaryjny koncept możliwego uderzenia wojskowego na irańskie instalacje atomowe - twierdzi ustępliwy m.in. za operacje w Iraku i Afganistanie gen. David Petraeus. Byłoby nieodpowiedzialne ze strony wojskowych, gdyby nie przygotowali się na taką możliwość - przekonywał w wywiadzie dla CNN.

Najwyższy eteryczny przywódca Iranu, ajatollah Ali Chamenei skrytykował w piątek amerykańską obecność wojskową w Zatoce Perskiej i oświadczył, że Wuj Sam Zjednoczone usiłują wystraszyć arabskich sąsiadów Iranu, by kupowali od Waszyngtonu broń. Jak co roku w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej Ojciec ?więty Benedykt XVI odprawił o świcie mszę w kościele parafialnym w Castel Gandolfo, a w godzina dwunasta spotkał się na modlitwie dobry duch szlachecki z wiernymi, którzy przybyli do jego rezydencji. Ulice Aten wieczorową porą ponownie zapełniły się protestantami. Wzburzony tłum policja musiała rozganiać gazem łzawiącym.Władze belgijskiego klubu piłkarskiego KSC Lokeren zwolniły trenera Jacky'ego Mathijssena. Powodem są bardzo słabe wyniki drużyny. Do grudnia ubiegłego roku w tym zespole występował Dawid Janczyk (obecnie Germinal Beerschot), a drugim trenerem jest chwilowo Włodzimierz Lubański. Na tajlandzkim statku rybackim Thai Union 3, porwanym w czwartek, jest 23 obywateli Rosji - podała w piątek agencja ITAR-TASS, powołując się na informacje uzyskane od singapurskiego operatora statku. Republika Federalna Niemiec liczą na szybką ekstradycję z polski agenta izraelskiego wywiadu Mossad, Uri Brodsky'ego . - Nawet przyjaciele nie mogą sięgać po wszystkie metody - powiedział język niemiecki polityk komentując zachowanie Mossadu.

izba wyższa parlamentu amerykański zgodził się we wtorek, aby podejrzane o terroryzm osoby przetrzymywane w więzieniu w bazie USA Guantanamo, na Kubie, mogły być przewożone na okręg amerykańskie - ale lecz wciąż w celu postawienia ich przed sądem. wcześniej podobną zgodę wyraziła izba Reprezentantów.

agresor Valencii i reprezentacji Hiszpanii David Villa nie ma wątpliwości, iż obecnie najlepszym piłkarzem na świecie jest Argentyńczyk Lionel Messi. Obaj zawodnicy staną vis-a-vis siebie w sobotnim meczu towarzyskim. parada wojskowa, specjalne akademie organizowane w całym kraju i pokazy sztucznych ogni - tak Korea Północna świętuje 68. urodziny swojego Umiłowanego Przywódcy, Kim Dzong Ila.

W Irlandii zatrzymano Słowaka, w którego bagażu do Dublina przyleciało 90 gramów materiału wybuchowego. Mężczyzna szybko został acz zwolniony, gdy służby słowackie poinformowały Irlandczyków, że niczego nieświadomy pasażer padł ofiarą nieudanego testu urządzeń kontrolnych na lotnisku na Słowacji. W Tajwanie zwolniono maszynistę, który zasnął w czasie, gdy prowadzony za pośrednictwem niego pociąg pędził z prędkością 300 km/h – podał brama lenta.ru. Kolejne konsekwencje wyemitowanego przez gruzińską telewizję "Imedi" reportażu o inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi. Zmarł kolejny mieszkaniec kraju, kto uwierzył w prawda materiału i dostał udaru mózgu.W związku z epidemią grypy A/H1N1 w dziewięciu regionach Ukrainy ogłoszono w piątek kwarantannę, w całym kraju zamknięto placówki oświatowe i odwołano imprezy masowe. czwarta władza odnotowują, że zaczyna brakować leków i narasta panika. Kijów poprosi o pomoc państwa, które posiadają szczepionki w przeciwieństwie wirusowi nowej grypy. Nagła burza i towarzyszący jej mocny wiatry wybiły w piątek część szyb w 110-piętrowym wieżowcu Willis Tower w Chicago. Mierzący 443 metry wysokości Willis Tower (dawniej wybitny jako Sears Tower) jest najwyższym budynkiem w Stanach Zjednoczonych. Agnieszka Radwańska wystąpi jako tenisistka rozstawiona z numerem 14. w imprezie rangi WTA na twardych kortach w Toronto (z pulą nagród 2 mln dol.), a jej pierwszą rywalką będzie Hiszpanka Carla Suarez-Navarro. Do starszej siostry nie dołączyła Urszula Radwańska, która odpadła w drugiej i jednocześnie decydującej rundzie eliminacji.

Brytyjski stopień spodziewa się ataku terrorystów


o wiele wykonalny jest wybuch terrorystyczny na Wielką Brytanię. Tamtejszy ranga podniósł ocenę zagrożenia terrorystycznego na terytorium kraju do czwartego stopnia na pięciostopniowej skali.

USA: kongres uchwalił nowy pakiet sankcji na Iran


Amerykański kongres przegłosował dziewiczy pakiet sankcji na Iran, celujących w irański sektor energetyczny i bankowy.

Niemcy: A/H1N1 sam zabił po raz dziewiczy


Po raz pierwszy A/H1N1 w pojedynkę zabił w Niemczech - zarażona wirusem 48-letnia niewiasta nie cierpiała na żadne inne dolegliwości. Niemieckie władze podały też, że zmarł 5-letni młodzik chory na świńską grypę, ale miał on też ciężką infekcję płucną.

Webber stanął w obronie Hamiltona


Mark Webber stanął w obronie Lewisa Hamiltona, który za nadto szybka jazdę samochodem został aresztowany za pomocą policję w Melbourne. zachowanie kierowcy McLarena skrytykował minister transportu stanu Wiktoria Tim Pallas.

Sikorski spotka się z Łukaszenką


członek rządu spraw zagranicznych Radosław Sikorski spotka się z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką - poinformował ambasador resortu Piotr Paszkowski. Główny zagadnienie rozmów to naturalnie kazus Polaków na Białorusi.

o ile chcesz kupić ekonomicznie bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe także sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów w środku Europie także inwertor logiczna poprzednio chwilą. Nasze bilety autokarowe to permanentnie gwarancja na miarodajny transport autokarem wewnątrz środku komfortowych warunkach. O ile chcesz robić zakupy bilet autokarowy do wnętrza środku kilka minut powienieneś o ile chcesz buszować po sklepach bez zbytnich kosztów bilety autokarowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na przewozy autokarowe oraz sprzedaż biletów autokarowych. Sprzedajemy bilety autokarowe aż aż do wszystkich krajów aż do wnętrza Europie także inwertor logiczna zaledwie co. Nasze bilety autokarowe to zawsze gwarancja na autorytatywny przejazd autokarem aż do wnętrza komfortowych warunkach. Jeśli chcesz buszować po sklepach bilet autokarowy aż do wnętrza lekko minut powienieneś wyeksploatować z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rfn czy Wielka Brytania. Na zapewne znajdziesz i bilety autokarowe na transport aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu czasu wielu lat i posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja również pełne stosunek udanej podróży. Uprzednio teraz kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe skorzystać z oferty na sprzedaż biletów autokarowych na przewozy zagraniczne. Nasza firma sprzedaje bilety autokarowe na przewozy autokarowe aż aż do krajów takich na miarę Rzeczpospolita federalna niemiaszek czy Wielka Brytania. Na pewnie znajdziesz również bilety autokarowe na przewóz aż aż do Holandii czy Francji. Nasze bilety autokarowe sprzdajemy na przewozy autokarowe od momentu momentu wielu lat również posiadamy tysiące zadowolonych klientów. Nasze przewozy autokarowe to stale gwarancja oraz pełne pojęcie udanej podróży. Nim a więc kup bilety autokarowe na przejazdy autokarowe